{ text-align:center; }

čtvrtek 21. prosince 2017

[Doporučuji: Anime] Prosinec

   Ke konci základní školy jsem mívala anime hodně ráda (dokonce jsem se pokoušela i naučit japonsky, ale celkem rychle jsem to vzdala). Stále mám anime ráda, ale ne tolik jako dříve. A tak trvalo něco kolem šesti měsíců, než jsem dokoukala deset anime sérií, o které bych se s Vámi ráda podělila.

   Jako první tu mám sérii Honey and Clover, kterou jsem měla ráda jak před deseti lety, tak i teď. Toto anime sleduje studentská léta pětice studentů nejmenované umělecké vysoké školy v Tokiu. Kamarády jsou tři chlapci: Yuuta, Shinobu a Takumi, kteří společně bydlí v malinkém polorozpadlém bytě bez koupelny a děvčata Ayumi, jejíž rodina vlastní podnik se saké, a Hagumi, velmi talentované sestřenice jejich profesora. Anime se nesoustředí jen na jejich lásky, ale i starosti, které snad všichni dospívající sdílí, jako hledání práce či směru v životě.

  Další tu mám krátkou sérii Hourou Musuko, která se zabývá tématem ne zrovna typickým pro anime. Hlavními hrdiny jsou dva kamarádi v páté třídě základní školy. Shuuichi Nitori je chlapec, ale vždy se cítil více jako dívka, zatímco Yoshino Takatsuki má opačný problém. Yoshino je dívka, která si nepřeje nic jiného než být chlapcem. Jejich každodenní potíže s vlastní identitou se ještě více zkomplikují, když u nich začne období puberty.

B Gata H Kei
(tumblr.com)
   Většinou odmítám si pustit něco, o čem všichni mluví. Udělala jsem výjimku u Death Note a litovala jsem jen trochu (ten konec mi úplně neseděl), takže bych jej ráda přidala do tohoto seznamu. Všechno začalo, když jeden znuděný bůh smrti odhodil svůj deník do světa lidí a jeden velmi chytrý znuděný student jej našel. Yagami Light má velmi silný smysl pro spravedlnost a rozhodl se využít tento deník k zabití všech zločinců světa. Pokud totiž člověk zná tvář a jméno osoby a zapíše její jméno do deníku, daná osoba zemře. Jenže to přitáhne pozornost policie, včetně Light-ova otce.

   Každý, kdo čte tento blog delší dobu jistě ví, že mám slabost pro filmy a seriály z viktoriánské doby. A tak není divu, že jsem na tento seznam musela zařadit Eikoku Koi Monogatari Emma, příběh služebné jménem Emma žijící v polovině 19. století. Emma je velmi odpovědná a pracovitá a nechce nikomu přidělávat potíže. Jednoho dne potká mladého muže jménem William a ráda by dala průchod svým citům, jenže William je nejstarší syn bohaté rodiny a tak není pro Emmu ani možné o tom příliš přemýšlet.

   Gosick je zatím jedním z mých nejoblíbenějších anime. Příběh se odehrává ve fiktivní zemi na jihu Evropy, kam se za studiem vydal japonský mladík Kazuya Kujou. Jako cizinec čelí celé řadě problémů a není příliš oblíbený svými spolužáky. Jednoho dne během návštěvy rozlehlé školní knihovny potká ve vrchním patře dívku jménem Victorique, která má velmi dlouhé zlaté vlasy a vypadá spíše jako panenka než člověk. Victorique přiměje Kujou aby jí pomohl s vyřešením místních záhad.

Akage no Anne
(tumblr.com)
   Jedním ze dvou tak trochu sci-fi sérií, které tu dnes mám, je Fractale. Clain žije v Irsku během 22. století. Svět kolem něj je řízen systémem virtuální reality, který je nazýván Fractale. Jednoho dne se setká s dívkou jménem Phryne a nabídne jí přístřeší. Druhý den ale není Phryne nikde k nalezení a jediné, co po ní zbylo je podivný medailon. Medailon na sebe vezme podobu dívky a říká si Nessa. Nessa si je velmi jistá, že Phryne je v ohrožení života a přemluví Claina aby se jí vydal najít.

   Dále tu mám tak trochu depresivní krátké anime Haibane Renmei. Haibane vypadají jako obyčejní lidé, tedy alespoň do té doby, než jim narostou křídla a obdrží svou svatozář. Také nejsou narozeni jako obyčejní lidé, ale líhnout se ze zámotku. Hlavní hrdinkou toho příběhu je haibane jménem Rakka, která si plně nepamatuje sen, který snila ve svém zámotku, což nevěstí nic dobrého. 

   Ikoku Meiro no Croisée je jedním z nejroztomilejších anime na světe. Píše se konec 19. století a cestovatel Oscar Claudel s sebou zpět do Paříže přivede mladou japonskou dívku Yune. Jeho vnuk Claude, který převzal kovářský podnik po svém otci, z toho ze začátku není příliš nadšený, ale nakonec se spolu i přes všechny ty rozdíly mezi japonskou a francouzskou kulturou naučí spolupracovat.

Akage no Anne
(tumblr.com)
   Konečně je na řadě moje druhé tak trochu sci-fi anime a tím je NieA under 7. Když se Chigasaki Mayuko nastěhuje do malého pokoje nad veřejnou lázní, zjistí, že v její skříní bydlí mimozemšťan jménem NieA. Mimozemšťané začali žít na Zemi společně s lidmi během 21. století, nikdo už si ani nepamatuje, jaké to bylo bez nich. NieA je velmi lehkomyslný a tak trochu nezodpovědný mimozemšťan a na rozdíl od ostatních svého druhu nemá žádnou anténu.Ubohá Mayuko se nějak snaží studovat, dochází na dvě kromě školy také na dvě brigády, aby se nějak uživili a tak se často zlobí na NieAu, když se opět pokouší sestavit v jejich pokoji z odpadu, co našla venku, létající talíř, místo aby se pokusila si najít práci.

   Posledním anime pro dnešek je středoškolská odpočinková série Kimi to Boku. Shun Matsuoka, Kaname Tsukahara a dvojčata Yuuta a Yuki Asaba se znají již od školky a tráví spolu téměř všechen čas. Jejich dny jsou poklidné ale taky tak trochu nudné. To se změní když jim do party přibude nová student německo-japonského původu Chizuru Tachibana.

4 komentáře:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Konec v Death Note je určitě líp napsaný v manze a Light dostane to, co si zaslouží. Konec v anime je oproti tomu hrozně kýčovitý, až jsem se divila.

  Jinak, když už se pokoušíš uvádět zdroje, uveď alespoň stránku nebo jméno člověka, který obrázek/gif vytvořil. Když někde zveřejníš cizí ilustraci a napíšeš tam třeba tumblr.com nebo deviantart.com, je to k ničemu, protože jsou to jenom platformy, kde lidi zveřejňují svá díla, ale neodkazuješ tím vůbec na autora. (Ono ideální je se zeptat přímo autora o jeho povolení, pokud to tam nemá vyloženě napsané, že reposty povoluje/zakazuje.) Už jsem si toho všimla minule a musela jsem něco napsat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Většinu obrázků jsem měla již delší dobu v počítači, takže si přesně nepamatuji, kde jsem je vzala. Zkusím to dohledat, ale nejsem si jistá, že se mi to podaří.

   Vymazat
 3. Haibane Renmei jsem viděla první díl ale nesedlo mi to :)
  Celá druhá polovina DN mi připadala hodně špatná, ale nevím jaká je manga, viděla jsem pouze anime.
  O některých anime čtu poprvé. Možná až na ně narazím, zkusím je :)

  OdpovědětVymazat