{ text-align:center; }

čtvrtek 16. listopadu 2017

[Myšlenky] Domácí mazlíček mých snů

   Musím přiznat, že moje rodina má a vždy měla víc jak jedno zvířátko. V současnosti máme tři kočky, psa, ještěrku a dva papoušky (korelu a andulku). Mívaly jsme větší psí plemeno (německého ovčáka), ale toho museli uspat když mi bylo kolem deseti let. V minulosti jsme také měli želvy (ty jsme později dali známým, jelikož byly moc velké a zmínění známý mají na zahradě jezírko), rybyčky (které ty želvy sežrali, jelikož jsme si včas neuvědomily, že jsou vlastně masožravé), chameleony, senegalské papoušky a víc andulek (jednou dokonce nakladly vajíčka a měli jsme doma malá ptáčata).

Můj kocourek.
   Miluji kočky a svého kocoura bych nevyměnila za nic na světě, ale pokud bych si mohla vybrat jakékoliv zvíře jako jeho sourozence, určitě bych váhala mezi několika možnostmi. Už od dětství jsem vždy toužila po koni, takže to by byla jedna z možností. Máma vždycky slibovala, že nás zapíše na hodiny ježdění, ale nikdy se to nakonec nekonalo. V budoucnu plánuji si hodiny zaplatit sama.

   Další možností by byl havran nebo vrána. Dožívají se až padesáti let, jsou velmi chytří a umí napodobovat zvuky a hlasy daleko lépe než papoušci. V Londýně jsou vrány všude (a taky lišky a veverky) a některým lidem to přijde depresivní, ale já je mám ráda.

(tumblr.com)

   Taky jsem si poslední dobou oblíbila lišky. Teda až na ty zvuky, které po nocích a někdy i přes den vydávají během teplejších měsíců. Pokud jste to nikdy nezažili, tak mi to možná nebudete věřit, ale je to doopravdy nehezký zvuk. 

   Velmi jsem také vždy měla ráda sovy a dravé ptáky (sokoly, orly, etc.), mojí nejoblíbenější pohádkou je Král sokolů. Vždy na nich bylo něco, co mě fascinovalo.

 ...A jak to tak vidím, tak místo druhého zvířátka si budu muset pořídit menší zoologickou zahradu...

1 komentář:

  1. Aj ja mám mačku už od malička som túžila po nej . Pripadaju mi také misteriozne. V Tom aké by si chcela ďalšie zvieratko , miláčika sa zhoduje.Aj ja by som chcela havrana , či vranu.Práve pre ich inteligenciu.Sú úžasné.😚😁

    OdpovědětVymazat