{ text-align:center; }

úterý 28. listopadu 2017

[Mari] Sny o severu

   Zima už konečně dorazila i sem k nám. Nesněží, ale pomalu ale jistě se ochlazuje. Musím si co nejdříve koupit zimní bundu nebo teplý kabát. Předchozí deníčkoidní článek vyšel začátkem prosince a tak by si jeden myslel, že se toho za tu dobu hodně odehrálo. Bohužel to není pravda. Měla jsem domluvená dvě focení, které fotografové nakonec odvolali.

   V sobotu jedenáctého listopadu jsem se vydala navštívit Horminan Museum & Gardens na jihu Londýna, hlavně proto, že tam mají skleník s motýli. Muzeum je zdarma, ale motýli a akvárium se platí a za ty motýli je £5 celkem slušná cena. Měli tam 26 různých druhů tropických motýlů a byly nádherní. Muzeum obsahuje dvě sbírky, přírodopisnou a hudebních nástrojů.(tumblr.com)

   V úterý 14. listopadu jsem konečně udělala něco, co jsem měla udělat ihned po mém příletu - zaregistrovala se u lékaře. Hlavně tedy proto, že jsem musela zjistit co je moje NHS, abych si mohla zajít k zubaři a platit co nejméně...a taky budu na jaře potřebovat přeočkovat proti tetanu...

   V neděli 19. listopadu jsem byla modelkou na make-upovém kurzu od společnosti Le Rouge De La Vie Makeup. Hodně jsem se tam naučila a i když jsem za to nedostala zaplaceno, proplatili mi cestu a dostala jsem od nich lehký oběd.

(Video z výše zmíněného kurzu.)

   Minulou sobotu jsem měla focení se dvěma fotografy a dalšími čtyřmi nebo pěti modelkami. Nebylo to placené, bylo to čistě pro rozšíření portfolia, ale měli k dispozici různé oblečení a i jedny nebo dvoje svatební časy, nakrmili nás a dokonce nás pak odvezli k nejbližší stanici metra. Fotky ještě nemám a tak se nemůžu pochlubit.

   Včera jsem byla u zubaře a musím říci, že jsem oboje - zklamaná i nadšená - z britských zubařů. To, co mě naštvalo je, že se postarají o moje dva kazy, ale musela jsem si pro to sjednat další schůzku (a dva týdny). Na druhou stranu ale ty kazy, které jsou jen na povrchu nebudou zatím vrtat, místo toho mi dali zubní pastu s vysokým obsahem flóru, která je jen na předpis od lékaře a měla by kazy buď zastavit nebo i úplně "uzdravit". S kazy jsem vždy měla problémy a poté, co jsem musela za zubaře (a ještě budu za dva týdny) platit ne zrovna malou částku jsem odhodlaná se o své zuby lépe starat, přestat se sladkostmi a začít jíst převážně zdravě. Taky si během víkendu půjdu zakoupit a začnu opět užívat rybí olej...a taky bych si asi měla koupit vitamín C, prý je to dobré pro lidi s mým kloubním syndromem...

(tumblr.com)
   Čím více toho vím o Skotsku, tím více se mi tam chce odstěhovat. Je tu ale jeden důvod, proč váhám a to je fakt, že nahoře na severu bude méně modelingových a hereckých příležitostí. Pokud bych se tam měla přestěhovat, tak bych chtěla do Edinburghu nebo Glasgow nebo někam mezi ně, jelikož jsem si zjistila, že tam bych nějaké možnosti mít mohla. Ale mám ještě skoro půl roku si to všechno promyslet, takže se ještě uvidí.

Žádné komentáře:

Okomentovat