{ text-align:center; }

čtvrtek 30. listopadu 2017

[Doporučuji: Filmy a Seriály] Listopad

  Nemůžu uvěřit, že zítra už bude prosinec. Listopad byl poněkud hektický a tak jsem na nic neměla příliš času. To platí také pro filmy. Takže tentokrát mám jen tři položky, což je zatím nejméně, co jsem kdy měla. Prosinec bude na sto procent lepší, jelikož holky na alespoň týden (pravděpodobně ale na dva) odletí do Srbska za tátou a já budu mít trochu víc volna.

   Jako první tu mám britský seriál The Worst Witch (česky Čarodějnice školou povinné), který jsem jako dítě měla velmi ráda a tak jsem jej nedávno opět zkoukla. Hlavní hrdinkou je Mildred Vyrválová, neohrabaná a nešikovná dívčina, která nastoupila na Akademii slečny Krákavé, aby se stala čarodějkou. Na škole má mnoho dobrých přátel jako Maud, Enid, Ruby a Jadu a holky z vyššího ročníku Fenellu a Griseldu, ale také nepřátele v podobě svatouškovsky se tvářící Ethel z významné čarodějnické rodiny, která se vždy snaží Mildred nějak uškodit, společně s Drusilou.

Historický film Belle.
(tumblr.com)
   Mám tu také film od Disneyho, který holky chtěli opravdu hodně vidět a mě se taky nakonec zalíbil a tím je animovaný film Moana. Moana je mladá dívka žijící na polynéské ostrově Motunui a která sní o moři a touží se plavit. Jenže to je zakázané. Moanina babička jí řekne o staré legendě a o tom, že Moana byla zvolena mořem jako ten, kdo má najít poloboha Maui a dát pět srdce bohyně Te Fiti a tím zastavit temnotu šířící se světem, která dosáhla až k břehům jejich ostrova. A tak se Moana vydá na dobrodružnou plavbu napříč oceánem.

   A jako poslední pro dnešek tu mám naprosto brilantní skotskou komedii Whisky Galore. Píše se rok 1943, 2. světová válka je v plném proudu a na severu Skotska na malém ostrově Todday ve Vnějších Hebridách došla whisky. Netrvalo ale dlouho a poblíž ostrova najela loď s nákladem whisky pro Americký trh během bouřky na útes. Kapitán Waggett, vůdce místní domobrany vždy jedná podle pravidel a je připraven udělat vše, co může, aby ostrované nechali whisky na pokoji. Jenže je poněkud těžké, když je sám proti ostrovu plnému žíznivých Skotů. A tak začal závod o whisky!

Žádné komentáře:

Okomentovat