{ text-align:center; }

sobota 28. října 2017

[Doporučuji: Filmy a seriály] Září

   Už jen dva měsíce a pár dní a rok 2017 je u konce. Ani se mi nechce věřit, jak rychle to uběhlo. V říjnovém článku mám opět jen čtyři filmy. Snad polepším během listopadu.

   Jako první tu mám britsko-italský biografický snímek The Last Emperor. Film sleduje život posledního čínského císaře Pu Yi od chvíle, kdy ve věku tří let nastoupil na trůn. I přes to, že byl císařem mu nebylo dovoleno vládnout a eunuchové jej během dětství poněkud rozmazlili. Když dosáhl patnáctin, začal se zajímat o všechno západní (evropské a americké), učit se anglicky, oblékat si saka a hrát tenis. O pár let později byl nucen uchýlit se do Tientsinu, kde mu byl japonskou vládou dán azyl. Později jej Japonci nastrčili jako loutkového vládce v Mandžusku. Film není stoprocentně pravdivý, ale i tak je to úžasná podívaná.   Dále tu mám korejská film Ode to My Father. Psal se rok 1950 a tisíce prostých Korejců se naloďovala na lodě americké armády v Hungnam aby unikly severokorejské armádě. Během toho všeho zmatku Deok-soo, kterému nemohlo být více jak deset let, ztratil svou mladší sestru. Jeho otec se vydal ji najít, ale nebylo dost času a tak Deok-soo, jeho mladší bratr a jeho matka museli odplout bez nich. Jeho otec mu nedávno před tím řekl, že ať se stane cokoliv, sejdou se v Busanu v obchodě jeho sestry, Deok-soo-ovy tety.

War and Peace
(tumblr.com)
   Předposledním snímkem, který tu mám je černobílý americká film I Married a Witch. Čarodějnice Jennifer a její otec Daniel byly upáleni u kůlu a jejich popel byl pohřben pod velkým dubem. Tím, kdo je udal byl Jonathan Wooley a ještě před smrtí jej Jennifer proklela. Všichni jeho mužští potomci jsou odsouzeni skončit v nešťastném manželství, dokud si jeden z nich nevezme za ženu čarodějnici. O mnoho let později v roce 1942 je během bouře zasažen bleskem strom, který věznil Jennifer a jejího otce. Nedlouho po jejich osvobození zjistí, že jeden Wooley stále bydlí v okolí. Jennifer se rozhodne jej svést, přimět ho zrušit jeho svatbu a pak jej opustit a pozorovat zpovzdálí jak se trápí. Jenže to nejde tak úplně podle jejího plánu.

   Jako poslední tu mám britskou komedii Death at a Funeral. Co by asi tak mohlo jít špatně na pohřbu? Očividně celkem hodně věcí, jak zjistili bratři Daniel a Robert. Jejich sestřenice Martha chtěla udělat se svým snoubencem Simonem dobrý dojem na svého otce a tak dala Simonovi, který byl velmi nervózní, prášek na uklidnění. Příliš pozdě zjistila, že to vlastně byla halucinogenní droga, kterou její bratr studující lékárník, namíchal a dal do náhodné prázdně krabičky. A pak je tu také podivný Američan trpasličího vzrůstu, kterého nikdo nezná.

1 komentář:

  1. Poslední císař je vážně dobrý film. Až z něho mrazí.
    I married a witch zní vážně dobře :)

    OdpovědětVymazat