{ text-align:center; }

úterý 12. září 2017

[Mari] Tak nám opět začala škola

   Už je to skoro měsíc od posledního deníčkového článku. Je poněkud vtipné, že se toho za poslední měsíc moc nestalo, ale i tak jsem neměla příliš času na psaní. Mám v plánu opět začít s psaním příběhů a účastněním se literárních soutěží. Upřímně doufám, že se k tomu nějak přinutím, protože psaní bylo mým snem snad již od třetí třídy.

   Ale teď již zpět k minulému měsíci. V sobotu 19. srpna jsem se vydala navštívit Forty Hall & Estate, což je menší sídlo v jakobínském stylu otevřené pro veřejnost. Více než muzeum je jen velmi starý dům, který si lidé mohou prohlédnout (vstupné je volné). Před domem je jezírko a očividně je to velmi oblíbené místo pro svatby. Po cestě zpět jsem míjela Myddelton House Gardens, které byly otevřené zdarma protože měli v srpnu sto let od otevření.

(tumblr.com)
   V neděli 20. jsem měla focení, se stejným fotografem jsem pak fotila ještě jednou o týden později. V úterý 22. února jsem měla casting v malé nahrávací společnosti, která hledala rodilé mluvčí v různých jazycích. Bylo poněkud divné po takové dlouhé době mluvit česky. Mám takový pocit, že jsem neprošla, jelikož se ještě neozvali zpátky.

   Ve středu 23. srpna jsem se vydala do severního Londýna navštívit Waltham Abbey Gatehouse. Bohužel nikde nepíšou, že ten dům již nestojí a že na místě se nachází pouze ruiny, takže jsembyla trochu zklamaná. Ale cestou zpátky jsem se prošla v Lee Valley, což je ohromná mokřina plná říček, ale jelikož je to stále ještě Londýn, vypadá to jako prostě hodně velký park.

(tumblr.com)
   V pátek 25. srpna jsem měla další modelingový casting. Tentokrát jsem prošla, ale nemám v portfoliu správný styl fotek a tak se mě ptali, jestli bych si mohla zaplatit fotografa a nafotit fotky, které by mohli použít ve své databázi. Bohužel, na to, abych si mohla zaplatit fotografa mě neplatí dostatečně a tak jsem se z toho musela nějak vymluvit. 

   Na sobotu 26. jsem měla domluvenou večeři s jednou au-pair z Německa. Mám takový pocit, že jsem jí nebyla úplně sympatická, jelikož hned potom přestala odpovídat na zprávy. Ten samý den se host-mother vydala zpět do Srbska, vrátila se o dva týdny později s dětmi.

   Další pátek 1. září jsem měla další casting, který jsem neprošla. Začínám z toho pomalu ale jistě mít deprese. Ráda bych, aby tohle byl poslední školní rok, který strávím jako au-pair, ale čím dál častěji mám pocit, že alespoň ještě ten další rok budu muset uklízet, vařit a snažit se donutit děti udělat domácí úkoly bez zbytečného rozptylování.

(tumblr.com)

   V úterý 5. září se host-mother s děckama vrátili. Dorazili kolem druhé odpolední. M. je teď vyšší než já a T. k tomu nemá daleko. Taky vyrostla z poloviny svým bot a oblečení. Ten samý den museli navštívit supermarket, jelikož doma toho nebylo moc k jídlu a holky potřebovali nové boty, jelikož škola začala hned ve středu.

   Minulou sobotu se opět konalo korejsko-anglické setkání. Chci se tento školní rok účastnit se nejvíce to půjde a pokud to bude možné, tak se během tohoto nebo příštího roku přihlásit na jazykové hodiny pořádané Korejským Kulturním Centrem.

   V neděli jsem měla sraz s pěti dalšími au-pair (čtyři holky a jeden mladík) v kavárně v Ealing Brodway. Většina  nich dorazila do Londýna během posledního měsíce.

(tumblr.com)

     T. se ve škole zkusila dostat do sboru, plaveckého týmu a netballového týmu. Včera zjistila, že se do netballového týmu skutečně dostala a je velmi šťastná. Já taky, jelikož to znamená, že jí budu v úterý vyzvedávat ze školy o hodinu později než normálně. Výsledky ohledně plavání a sboru ještě neví.

   Co mých plánů pro nejbližší budoucnost týče, tak jsem konečně našla stáj, kterou si mohu dovolit (je o polovinu levnější než všechny ostatní a trvá jen hodinu autobusem se tam dostat). Takže během příští dvou týdnů si koupím vhodné boty a koncem září se plánuji začít učit jezdit na koni. Vidím to tak na tři až čtyři měsíce a pak bych se ráda poohlédla po jiné aktivitě.

1 komentář:

  1. Wow, opravdu se činíš.
    Au-pair děláš už nějaký ten rok, rozhodně to s těmi castingy nevzdávej. :) Je úžasné, kam ses až dostala :)
    Ale i kdyby se to prostě nedařilo, myslím, že máš spoustu jiným možností a nápadů kam by ses mohla ubírat ;)
    A už máš určitě angličtinu na skvělé úrovni, takže bys mohla zkusit i jiné země než UK.

    OdpovědětVymazat