{ text-align:center; }

sobota 30. září 2017

[Doporučuji: Filmy a seriály] Září

   Září byl poněkud nabitý měsíc (více o tom v deníčkovém článku během příštího týdne) a tak tu pro tentokrát filmy mám jen čtyři a seriál žádný. Pro příští měsíc jich doufám budu mít alespoň, protože na obvyklých deset to nevidím. Doufám, že i tak si tento článek s chutí přečtete.

   První film, který tu dnes mám je polský válečný film In Darkness, inspirován skutečnými událostmi. Leopold Socha a Szczepek Wróblewski pracovali jako údržbáři kanálů ve Lvově, ale také si tak trochu přivydělávali sem tam nějakou tou menší loupeží. Jednoho dne při inspekci kanalizace narazili na partu Židů, kteří plánovali uprchnout z Ghetta skrz kanalizační systém. Místo toho, aby je nahlásili, se rozhodnou jim nabídnout, že je za menších poplatek schovat v kanálech.   Dále tu mám americký válečný film The Monuments Man, také založen na skutečných událostech. V roce 1943 přesvědčil Frank Stokes prezidenta Roosevelta, že i když je válka v plném proudu a životy lidí jsou hlavní prioritou, nemělo by se zapomínat na umění. Stokes sestavil malou vojenskou jednotku složenou z ředitelů muzeí, kurátorů, historiků zaměřených na umění a jednoho architekta, která měla za úkol ochránit umělecké skvosty, najít ty ukradené nacisty a vrátit je původním majitelům.

Usagi Drop
(tumblr.com)

   Předposledním filmem pro dnešek francouzská komedie Babysitting. Pan Schaudel a jeho žena se chystají na víkend pryč a potřebují někoho, kdo by hlídal jeho syna, jelikož jejich obvyklá chůva utrpěla zranění a nebude schopná se o jeho syna Rémiho postarat. Během cesty ke svému autu si vzpomene, že Frank, který pracuje na recepci mu chtěl ukázat komiks, který nakreslil a nabídne mu, že se na jeho komiks podívá hned jak v pondělí přijde do práce, pokud se mu o víkendu postará o syna. Frank to vidí jako šanci, kterou musí využít, jenže jeho kamarádi plánují na ten den oslavu jeho třicátin a neberou ne jako odpověď a tak, když po telefonátu od policie dorazí v neděli ráno do svého domu, který vypadá buď jako po loupeží nebo velmi divoké párty a Frank i Rémy nejsou nikde k nalezení, nezbývá jim než se pokusit dát dohromady, co se stalo z videa, které bylo nalezeno na kameře, kterou Frankovi kamarádi nechali v jejich domě.

   Posledním dnešním filmem je britské kostýmní drama Belle. Dido Elizabeth Belle Lindsey byla dcerou africké otrokyně a kapitána britského námořnictva. Když její matka v roce 1765 zemřela, čtyřletá Dido byla svým otcem přivedena na panství jeho strýce, prvního lorda z Mainsfieldu, vrchního soudce, který se svou ženou žil na panství v Hampsteadu, na severu od Londýna. Dido vyrostla na panství společně se svou sestřenicí Elizabeth, která byla svěřena do péče Lorda a Lady Mainsfield, když se její otec po smrti její matky znovu oženil. Dido je vychovávána s láskou a jako rovnocenná osoba, i když celý svůj život moc dobře ví, že kvůli původu své matky nikdy nebude plně akceptována britskou společností. Více a více si začne všímat toho, jak se ostatní lidé chovají jinak k ní a k její sestřenici poté, co se dozví o případu, kterým se její strýc momentálně zabývá. Lord Mainsfield musí rozhodnout, zda-li mají otrokáři nárok na odškodněné od pojišťovny za ztrátu  nákladu afrických otroků.

Žádné komentáře:

Okomentovat