{ text-align:center; }

čtvrtek 24. srpna 2017

[Dporučuji: Filmy a seriály] Srpen

   Léto uteklo rychleji, než jsem čekala. Děti se vrací zpátky ve středu pátého a škola jim začíná hned další den. I když jsem měla prázdniny relativně volné, našlo se toho na práci dost, abych pro tentokrát měla na doporučení jen devět filmů místo obvyklých deseti.

   Jako první film tu mám japonský animovaný film Ookami no Ame to Yuki. Když byla Hana studentkou na vysoké škole. zamilovala se. A ani jí vůbec nevadilo, že její milý není tal úplně člověk. Její drahá polovička by se nejlépe dala popsat jako vlkodlak, ale bez všeho toho zabíjení během úplňku. Spíše takový člověk, který je ale také tak trochu vlk. Ti dva spolu mají dceru Yuki a o rok později syna Ame a jsou velmi šťastní. Štěstí jim ale netrvalo příliš dlouho. Nedlouho po narození Ame je jejich vlčí otec zastřelen během lovu.

   Další je tu velmi zajímavý polsko-německý válečný film Fénix. Nelly se vrátila zpět do Berlína v roce 1945, poté, co přežila pobyt v Osvětimi. Tamější pobyt jí zanechal jizvy na duši, ale i na těle a to hlavně v tváři. Lékaři jí bylo nabídnuto si zvolit jakoukoliv podobu, ona ale chtěla vypadat přesně jako před válkou. Celá její rodina zahynula, jen její manžel Johnny by měl být naživu. I přes naléhání její dlouholeté kamarádky Lene se vydá jej hledat. Jenže Johnny věří, že jeho žena je mrtvá a že Nelly je jen obyčejná neznámá žena, které je jeho ženě celkem hodně podobná. Johnny touží po velkém dědictví, které Nelly získala po smrti své rodiny a tak jí přemluví, aby předstírala, že je jeho žena, která se jako zázrakem vrátila z koncentračního tábora, aniž by tušil, že jeto vskutku jeho žena.   Mám tu také velmi vtipný japonský film Waterboys. Suzuki je studentem střední školy a rád by jednoho dne byl uznávaným plavcem. Problém ale je, že je také jediným členem plaveckého týmu ve své škole. Nedávno ale získali novou krásnou učitelkou (v jejich chlapecké škole) a tak je najednou plavecký tým přeplněný. Netrvá to ale dlouho. Brzy vyjde najevo, že slečna učitelka neučí jen tak nějaké plavání. Učitelka Sakuma vyučuje synchronizované plavání. Suzuku a čtyři další studenti se ale rozhodnou to nevzdávat a dokonce i přemluví vedení školy, aby je nechalo vystupovat během školního festivalu. Tím ale jejích potíže daleko nekončí. Ukáže se, že učitelka byla vlastně v osmém měsíci těhotenství a oni si teď budou muset nějak poradit sami.

Thaiský film Yes or No.
(tumblr.com)

   Tentokrát tu mám také slovenskou pohádku Láska na vlásku. Princ Matěj nemá život prince tak úplně v lásce. Často si přeje být někým jiným, někým obyčejným, kdo si může kam se mu zachce a kdy se mu zachce. Když se tedy jednoho dne setká s Tomášem, synem kováře, který čirou náhodou vypadá přesně jako on, rozhodne se na den stát synem kováře.

   Další válečný film, tentokrát ze Spojených Států, který tu mám je Against the Sun. Tříčlenná posádka letadla je kvůli nedostatku paliva nucena k nouzovému přistání na moři. Tony Pastula, Gene Aldrich a Harold Dixon musí čelit na jejich malém nouzovém člunu nejen žralokům, ale také slunci, nedostatku vody a potravin a nudě, která je pomalu ale jistě začíná připravovat o rozum.

   Dnešním již třetím japonským filmem je romantický film Be with You. Mio, Takumi a jejich syn Yuji jsou šťastná malá rodinka. Jenže když je Yujimu šest let, Mio podlehne svému chatrnému zdraví. Yuji ale není smutný, protože má příběh, který mu jeho matka vyprávěla, ve kterém stojí, že vrátí příští rok během období dešťů. A Mio se skutečně vrátí, jen nemá ani tušení, kde to je, či kdo je.

War and Peace.
(tumblr.com)

   Kameny na pevnost je polský válečný film na motivy skutečných událostí. Hlavními hrdiny je Jan, přezdívaný Rudy, a Tadeusz, přezdívaný Zośka. Oba mladíci a jejich kamarádi a čelové jejich skautského oddílu jsou hrdými Poláky a hlásí se k Zemské Armádě a polskému odboji. Jejich misemi jsou nejčastěji slzné granáty v kinech, rozhazování protinacistických letáků a sundavání nacistických vlajek a vyvěšování polských na jejich místě. Mladíci nemají žádný trénink, se zbraněmi to taky moc neumí, ale chtějí udělat něco víc. A tak když je Rudy sebrán gestapem, rozhodnou se jej na vlastní pěst vysvobodit.

   Pro dnešek posledním japonským filmem akční snímek Brain Man. V nejmenovaném japonském městě se odehrála série zdánlivě náhodných výbuchů. Detektiv Chaya a jeho tým zatknou na jednom místě činu mladíka jménem Ichiro Suzuki, který se tak stane hlavním podezřelým. Ichiro je chytrý a má neskutečně dobrou paměť, ale zdá se, že postrádá lidské emoce a tak jej pošlou na vyšetření ke specialistce Mariko Washiya, která i přes to, že její mladší bratr byl zavražděn, věří, že všichni lidé jsou v jádru dobří. Mariko je rozhodnutá přijít na to, zda-li to Ichiro skutečně udělal a pokud ano, tak proč, a je jí jedno, co to bude stát.

   Jako tu mám dvoudílný britský válečný film Songbird. Hlavním hrdinou tohoto příběhu je Stephen Wraysford. Stephen je jedním z mužů sloužících ve francouzských zákopech za první světové války. Mezi misemi a hlídkami vzpomíná na jedno léto před válkou, které strávil ve Francii s rodinou jednoho továrníka, aby se naučil něco málo o obchodu. A také se tam zamiloval do Isabelle, mladé manželky toho samého továrníka, který jej učil obchodu. Během jednoho ze vzácných dní volna ve městě, kde kdysi strávil ono poklidné léto, potká Isabellinu sestru.

Žádné komentáře:

Okomentovat