{ text-align:center; }

úterý 1. srpna 2017

[Doporučuji: Knihy] Vyjednavač - Brandon Sanderson

   Autor fantasy novel Brandon Sanderson se narodil v roce 1975 v Nebrasce, USA. Na vysoké škole studoval anglický jazyk. V roce 2005 úspěšně dokončil studia kreativního psaní. Jeho první román vyšel téhož roku. V současné době mimo psaní také vyučuje kreativní psaní na univerzitě, kterou on sám vystudoval.

(topzine.cz)

   Žily byly dvě sestry, které taky náhodou byly princezny. Pak je tu hrozivý boží král, za kterého se jedna z nich musí provdat. V tomto světě, pokud jste zemřeli hrdinskou smrtí, vrátíte se jako bohové. To byl také případ boha Hymna. Toho nebaví být bohem, ostatní bohy má nerad ještě více a je přesvědčen, že se někde stal omyl. Bohové si totiž nepamatují nic z jejich předchozího života a tak těžko říci, jestli si život boha skutečně zaslouží. A pak je tu ještě tajemný Vasher a jeho mluvící meč, který velmi rád zabíjí (ten meč, ne Vasher).

   Fantastický svět této knihy je zajímavý a velmi dobře propracovaný. Nechybí také humor a nečekané zvraty. Knihu jsem si velmi užila a já nejsem zrovna jednoduše uspokojitelný čtenář.

1 komentář: