{ text-align:center; }

pondělí 8. května 2017

[Inspirace] Cult party-kei

   Po delší době tu mám další módní inspiraci z Japonska. Cult party-kei styl dostal své jméno po módním butiku v Tokiu (který se ale v současné době nazývá Virgin Mary). Mlže se vzhledově velmi podobat dolly-kei nebo mori-kei, ale jisté rozdíly tu přeci jen jsou.

Čínská internetová celebrita Long Mao Zhin.
(tumblr.com)
   
U všech tří stylů je důležité vrstvení. Mori-kei a dolly-kei se ale soustředí spíše na vintage stránku módy, zatímco cult party-kei jde více pro roztomilý vzhled. Roztomilé věci z pop kultury jsou významnou součástí tohoto stylu, stejně tak jako lehké a průsvitné noční košilky. Lehké materiály a pastelové barvy mají vždy přednost.

(pop-kakumei.blogspot.co.uk)
   Nejen noční košilky, jakýkoliv kousek jindy určený na spaní se dá využít. Také mašlí, stuh a krajek není nikdy příliš. Hodně populární jsou ručně vyráběné doplňky, zejména ty s náboženskými motivy (z těch nejvíce kříže z nejrůznějších materiálů - od látek až po usušené květiny). Punčochy a silonky jsou také nedílnou součástí tohoto stylu.

(pop-kakumei.blogspot.co.uk)
   Před normálními botami mají přednost ty na platformách, ale i vintage nebo lolita botky se dají použít. Velmi důležitým doplňkem jsou také nejrůznější tašky, nejlépe vlastnoručně zdobené. Make-up je většinou mix mezi panenkovským a vintage vzhledem. Často je však k vidění téměř nadměrné množství tvářenky. Ohledně barvy vlasů a jejich stylizování je to čistě na nositeli. Z doplňků jsou nejlepší vintage kloboučky a čepice, cokoliv s krajkou či květinami.

Žádné komentáře:

Okomentovat