{ text-align:center; }

sobota 5. listopadu 2016

[Inspirace] Shironuri

   Shironuri přeloženo do češtiny znamená "nabarveno na bílo". Vzorem nebo předlohou pro tento styl je make-up používaná geishami či herci tradičních forem japonského divadla. I oblečení a doplňky jsou inspirovány tradičním Japonskem, ale třeba také lolita stylem nebo stylem gothickým.

   Hlavním a asi i jediným opravdu hlavním pravidlem v tomto stylu je bílá tvář. Nejprve se nanese silná vrstva bílého podkladu a poté se na ní pečlivě a opatrně nanese vrstva bílého pudru. "Nabílená může být jen tvář, ale mnozí si nanášejí bílou vrstvu i na obličej nebo dokonce všude, kde se jejich kůže ukazuje.

(pastelbat.tumblr.com)

   Make-up je v tomto stylu velmi důležitý. Falešné řasy se užívají jak horní, tak i spodní. Časté jsou i divadelní nebo polepené peřím či květinami. Dále důležitou součástí jsou jasné barvy očních stínů, silná vrstva očních linek, různé kamínky a květiny nalepené zejména kolem očí a různé vzory nakreslené linkami přes obličej (nejčastěji větvičky s listím a jiné přírodní motivy. Výjimkou nejsou ani kontaktní čočky nejrůznějších barev.

   U oblečení moc pravidel není. Velmi dobře poslouží tradiční japonská kimona, vintage oblečení, lolita oblečení a třeba i gothic styl nebo ostatní Harajuku styly. V oblékání se v tomto stylu meze nekladou. I když lidé volí především světlé barvy, neznamená to, že by ty tmavé byly špatně.

(drunk-onigiri.tumblr.com)

   Časté jsou paruky světlých barev, ale i přírodní barva vlasů vhodná. Vlastně je vhodná jakákoliv barva. Tento styl je především o kreativitě. Každá se líčí trochu jinak, každý se jinak obléká. Účesy nejsou vyjímka.

Žádné komentáře:

Okomentovat