{ text-align:center; }

sobota 30. července 2016

[Inspirace] Mori-kei či také Forest girl

   Mori-kei je jeden z mých nejoblíbenějších japonských pouličních módních stylů. 森[mori] znamená les, mori-kei je tedy inspirováno lesem a přírodou obecně. Oblečení není nutné mít jen z přírodních látek, ale hodně lidí vyznávající tento módní styl i jako životní styl je preferují. Přírodní barvy jako bílá, béžová, hnědá, zelená a šedá jsou nejčastějšími, společně s přírodními potisky (květiny, zvířátka, stopy,etc.). Jedním z charakteristických znaků je vrstvení. Mimo přírodní látky jsou také hodně oblíbené krajky. Také ozdoby do vlasů a doplňky jsou inspirovány přírodou, make-up by měl být minimální, vlasy zbarvené přírodně. Vintage nebo vintage inspirované oblečení je také vhodné.

(tumblr.com)

(tumblr.com)

   Většina milovníků tohoto stylu jím i žijí. Jsou lidé hodně ekologicky zaměření a i ti, kteří se zabývají zero waste (jak nezanechat žádný odpad a vše nějak využít, etc.), ale hodně z nich to nedotahují tak daleko. Chodí na procházky do lesů a parků, rádi pijí čaj a starají se o svého domácího mazlíčka. Mnoho z nich miluje pohádky a lidové příběhy, akustická hudba také bývá často oblíbenou. Často tráví čas na zahrádce nebo ve své chatě v lese. Kavárny a knihkupectví jsou také častá místa, kde osobu vyznávající mori-kei lze naleznout. Hodně z nich ráda něco tvoří: maluje, šije, vyřezává, háčkuje krajky,etc.

(tumblr.com)
(tumblr.com)
   Mori-kei má také pár sesterských stylů a jedním z nich je hama-kei či umi-kei. Tyto podstyly si také berou příklad z přírody, ale tentokrát to není les, nýbrž oceán a pláž. Převládá tedy šedá, modrá a fialová a vzdušné látky. Inspirací jsou mimo jiné také mořské panny a kdejaká jiná mořská stvoření. Potisky s námořními motivy nebo šupinami jsou stejně důležité jako doplňky z mušlí a naplaveného dřeva. Inspiraci lze také hledat v edwardiánské éře.

(floralcore.wordpress.com)
(tumblr.com)

   Dalším sesterským stylem je yama-kei. Od vody se tentokrát přesuneme do hor. Takže si utáhněte pohorky a flanelové košile. Tento styl je možné doplnit legíny nebo trekingovým oblečením či pohodlnými vintage džíny. Především by Vám mělo být oblečení pohodlné při zdolávání kopců a skal. Svůj batoh můžete doplnit o kotlík či další tábornické náčiní.

(morigirl.blogspot.cz)
(tumblr.com)
   Posledním podstylem, který tu dnes zmíním je dark mori. Z názvu jasně vyplývá, že světlé barvy převládat rozhodně nebudou. Nejedná se ale čistě o mori-kei v černé verzi, správnější označení byla lesní čarodějnice nebo temná lesní víla. Barvy jsou hodně tmavé, převládá černá. Doplňky často bývají drahé kameny a jejich napodobeniny, ale najdou se i tací, kteří na doplňky použijí kosti. Inspirace se může brát z viktoriánské doby, středověku nebo evropského folkloru. Časté je použití vlněných a pletených věcí a rozcuchané nebo rozcuchaně vypadající vlasy.

(mori-witch.tumblr.com)
(tumblr.com)

   Já osobně miluji všechny tyto čtyři styly, i když hama-kei je mi asi nejblíže. A který je ten pravý pro Vás?
Žádné komentáře:

Okomentovat