{ text-align:center; }

neděle 3. července 2016

[Doporučuji: Filmy a seriály] Červenec

   Tak jak si užíváte první dny prázdnin? Pokud se nudíte a nemáte co dělat, nezoufejte! Jsem tu totiž já a můj další seznam filmů a seriálů, které bych Vám ráda doporučila.

   Jako první si dáme trochu romantiky s taiwanským filmem Café.Waiting.Love. Doslovný překlad názvu je Čekání na někoho, káva a o tom také tento film je, o čekání na naší vyvolenou druhou polovičku. Si-ying právě nastoupila na univerzitu. Jednoho dne procházela kolem kavárny a všimla si, že hledají brigádníka a tak se přihlásila. Majitelka kavárny narostou většinu času jen sedí tiše v rohu a vzdychá. Existuje totiž jen jeden jediný člověk, který dokáže uvařit kávu, která by nepodráždila její citlivý žaludek a ona stále čeká, kdy se vrátí. Dále je tu barista Bu-si, která dokáže po jediném pohledu uvařit kávu přesně podle vaší chuti. Všechno začne, když jednoho dne do kavárny vrazí A-Tuo, kterému Bu-si přebrala přítelkyni. A-Tuo je velmi dobře známý po celé univerzitě, jelikož chodí neustále oblečení v bikinách a na nohou má kolečkové brusle. A taky s sebou neustále tahá hlávku pekingského zelí.   Jako další tu pro Vás mám americký film Žena ve vodě. Tento film se odehrává v obytném komplexu Cove. Samotářský údržbář tohoto komplexu Cleveland si tiše žije mezi pokaženými spotřebiči a vyhořelými žárovkami. To ovšem jen do momentu, kdy objeví v šachtách pod komplexovým bazénem mladou ženu jménem Story. Ta totiž není jen tak někdo. Story je vodní nymfa, které jakási tajemná stvoření brání v návratu do jejího světa. Cleveland, ke kterému se postupně připojí i další obyvatelé komplexu, se nakonec společně pokusí tato stvoření porazit.

Čínský film The Crossing.
(tumblr.com)

    Mám ráda válečné filmy a nedávno jsem narazila na jeden opravdu zajímavý. Film se jmenuje 1944 a je z estonsko-finské produkce. Se severskými filmy mám zatím jen pár zkušeností, ale vesměs převážně dobrých. Tento film nebyl výjimkou. Na začátku 2. světové války bylo mnoho mladých estonských mužů odvedeno Rudou armádou. Pak přišli Němci a obsadili Estonsko a zmobilizovali ten zbytek, aby bojoval proti Rusům. A tak není žádnou výjimkou, když musí muži ze stejné vsi nebo přátelé bojovat proti sobě.

   Od jednoho nešťastného tématu k druhému. Tentokrát si popovídáme o korejském filmu Thread of lies a o tom, že být šikanován není žádná procházka růžovou zahradou. Hyun-sook je vdova. Pracuje v supermarketu a stará se o své dvě dcery Man-ji a Cheon-ji. Jednoho dne Cheon-ji - ta hodná, usměvavá a poslušná - spáchá sebevraždu a nezanechá jediný vzkaz. Její starší sestra nechápe, proč to Cheon-ji udělala. Hyun-sook také tápe, ale je to Man-ji, kdo se akčně začne zajímat a začne zpovídat sestřiny spolužačky (dívčí školy jsou ve východní Asii docela běžné). Postupně nejenže zjistí, čím vším její setra procházela, ale také najde vzkazy na rozloučenou, které Cheon-ji poschovávala v klubkách červené vlněné příze.

   A nebyla bych to já, kdybych  nezmínila nějaký český film (už mi ty dobré ale pomalu začínají docházet). Tentokrát to bude film Tmavomodrý svět, který jsem kdysi shlédla při hodině hudební výchovy. Důstojník československého letectva František Sláma je po okupaci Československa nucen předat své leště německé armádě. To je natolik proti srsti, že vezme svého mladého podřízené Karla Vojtíška a společně utečou do Velké Británie, kde se přidají k dalším českým a slovenským pilotům a bojují za svou vlast. Nerozlučné přátelství Slámy a Vojtíška naruší láska ke stejné ženě.

Animovaný film Princezna Anastázie.
(tumblr.com)

   Dále si dáme něco s odlehčenější tématikou. Pokud chcete něco, u čeho se zasmějete a máte rádi upíry (kteří se ovšem netřpytí na slunci), pak je krátký japonský seriál Vampire heaven přímo pro Vás! Sakurako a Komachi jsou obě upírky a obě jsou kolem 170 let staré. Poklidně si žijí v upířím světě, ovšem jen do doby, než se strašlivý hrabě začne ucházet o Sakurako. Ta by raději zemřela, než aby se za něj provdala a tak jednoho dne obě utečou do lidského světa. Jenže ani jedna toho o lidském světě moc neví, třeba, že za všechno se platí a jak se dostat k penězům. Navíc  tady nikoho neznají a nemají tedy kde přebývat přes den.

   Určitě nesmím vynechat ani film Bella a Sebastán, díky kterému jsem narazila na jednu z nejlepších francouzských zpěvaček Zaz. Tento film nás zanese do francouzských alp během 2. světové války. Sebastian žije se svým adoptivním dědečkem za vesnicí v horách, kde pasou ovce. Když se ostatní ovčáci začnou zmiňovat o divokém psovi, který jim bere ovce, rozhodně se to Sebastian omrknout. Nakonec nejen, že zjistí, že to nebyl pes, kdo bral ovce, ale němečtí vojáci, ale ještě se se psem seznámí. Zjistí, že je to fenka a pojmenuje jí Bella.

   Dáme si ještě jeden seriál, tentokrát pro změnu americký. Pravidla zasnoubení je jeden z nejvtipnějších amerických sitcomů, který jsem zatím viděla. Audrey a Jeff jsou svoji již dvanáct let. Jejich přátelé a sousedé přes chodbu Adam a Jennifer spolu chodí teprve sedmnáct měsíců a chtějí se vzít. Myslí si, že i pak se oba budou chovat naprosto stejně zamilovaně a romanticky, což jim Audrey a Jeff neustále vyvrací. A pak je tu ještě Adamův spolupracovník Russel, který je i přes svoj malou výšku lvem salónů a lamačem dívčích srdcí...a jediným, kdo je schopný ho vystát na díle jak pár hodin je jeho asistent Timmy.

Britský film Testament of youth.
(tumblr.com)

   Jako předposlední bych Vás dnes ráda seznámila s jedním z nejpopulárnějších korejských seriálů loňského roku Kill me, Heal me. Cha Do-hyun trpí kvůli několika velmi traumatickým zážitkům rozdvojenou osobností. Celý život se to s pomocí svého osobního psychiatra snažil držet pod pokličkou a dokonce odešel studovat do Spojených států, aby na to rodina a hlavně veřejnost nepřišla. Do-hyun je totiž Chaebol - patří do jedné z nejbohatších rodin v zemi. Jenže babička jej donutí se vrátit se Koree a on má strach, jelikož se jeho nemoc nelepší, spíše naopak. Tak mu jeho lékař přidělí jednu ze svých studentek jako dozor. Tím ale dostal dva v jednom.Oh Ri Jin má totiž bratra dvojče Oh Ri On, který se živí jako spisovatel a chce napsat knihu o životě bohatých a začne sledovat Do-hyuna.

   Jako poslední tu pro Vás dnes mám americký rodinný film Už se nebojím. Dvanáctileté děvče a jedenáctiletý chlapec jsou během letního odvezeni v noci na ostrov uprostřed jezera, svlečeni a zanecháni svému osudu. Když na sebe v chatce na ostrově narazí, rozhodnou se, že odstrkování a posměchu už mají dost a rozhodnou se z tábora utéct.

1 komentář:

  1. Na Tmavomodrý svět, 1944 a Kill me, heal me se zřejmě podívám.
    Já mám strašně ráda filmy pro pamětníky. Takže jestli ti nevadí černobílý obraz a ještě jsi tyhle filmy neviděla, tak zkus třeba Nebe a dudy, Katakomby, Poslední mohykán.

    OdpovědětVymazat