{ text-align:center; }

sobota 27. května 2017

[Doporučuji: Filmy a seriály] Květen

   Počasí se nám konečně vylepšilo (prý ale ne na dlouho). Taky tu mají pět prázdniny. Nějak mi nejde na rozum, proč mají týden dlouhé volno jen pět nebo šest týdnů před koncem školního roku. Naštěstí bude host-father doma, takže to nebude zas až tak hrozné. A teď už k těm filmům.

   Jako první tu mám animovaný japonský film Giovanni's Island. Junpei a jeho mladší bratr Kanta žijí v poklidu na jejich ostrově s otcem a dědečkem. Krátce po konci 2. světové války ostrov obsadí Rusové. Kanta a Junpei stejně jako ostatní děti ostrova nenávidí Ruské vojáky i jejich rodiny. To se změní když se Junpei shodou náhod seznámí se stejně starou dívčinou Táňou.



   Další film je také z období 2. světové války, tento se ale odehrává v Nizozemí. Hlavním hrdinou Winter in Wartime je náctiletý Michiel. Starší bratr Michielova nejlepšího kamaráda mu dá papír s jistou informací, kterou má doručit Bertusovi, místnímu kováři, v případě, že by se do 24 hodin nevrátil. Tento kousek papíru změnil Michielovi život. Pokusil se jej doručit, ale než to stihl udělat, Bertus byl Němci zatčen. Rozhodl se tedy navštívit místo popsané na onom lístku a našel tam ukrývajícího se amerického pilota.

War and Peace
(tumblr.com)

   Mám tu také velmi zajímavý australský film Deset Kánoí. Dva domorodí bratři se společně s ostatními muži z jejich kmene vydávají na tradiční sběr husích vajec. Mladší bratr si stěžuje na mnoho věcí a je velmi netrpělivý a tak se jej starší bratr snaží poučit o životě vyprávěním příbehu, který se v jejich kraji přihodil před velmi dlouhou dobou. Hlavními hrdiny jsou také dva bratři s podobnými rozepřemi jako oni dva.

   Poslední z korejské série Reply 1997 se neodehrává v Soulu jako ty předchozí, ale v Busanu. Hlavními protagonisty je šestice stejně starých kamarádů. Jednou ze dvou dívek v partě je Sung Si-won, která je mírně řečeno zblázněná do popové skupiny H.O.T. Taky v okolí známá jako nejhorší studentka z celé školy. Druhá dívčina je Moo Yoo-jung, která se velmi rychle zamilovává. Dále je tu Bang Sung-jae, který mluví nejen hodně, ale i hodně rychle. Do Hak-chan se nedávno přistěhoval ze Soulu. Je velmi dobrý ve sportech a všichni kluci ze školy mu závidí jeho sbírku porna. Na rozdíl od Si-won je Yoon Yoon-jae, který bydlí hned ve vedlejším domě, nejlepší žák ve třídě. Taky tak trochu zamilovaný do Si-won. Není ale jediný s tajemstvím. Jeho nejlepší kamarád, tichý a zdvořilý Kang Joon-hee, je do něj tajně zamilovaný.

   Nesmí chybět alespoň jedna pohádka a pro tentokrát je to norská pohádka Cesta za vánoční hvězdou. Všichni vědí, co se stalo před téměř deseti lety. Princezna Zlatovláska se vydala najít vánoční hvězdu a nikdy se už nevrátila. Královna z toho zemřela žalem a král hvězdu proklel. Když se král dozvěděl, že pokud hvězdu najde tak se princezna vrátí, poslal své lidi všemi směry ve snaze ji najít. Má na to ale jen deset a ta lhůta již téměř uplynulo. Pár dní před Vánoci je v hradní spíži nalezena dvanáctiletá Sonja, která utekla lupičům, kteří jí věznili a z vděčnosti králi, který k ní byl velmi milý, se vydá hvězdu najít.

Re-cycle
(tumblr.com)
   Další korejský seriál, který tu dnes mám je The Legend of Blue Sea. Během šestnáctého století byla novému místodržícímu města u moře Dam Ryungovi dána jako dar mořská panna. Říká se, že olej o mořských panen je velmi cenný. Ten se ale místo toho rozhodne ji nechat jít dopraví ji zpět do moře. Uplynulo téměř pět set let a mořská panna je vyplavena na španělských březích poblíž hotelu, kde je ubytovaný Heo Joon-jae, který sice vypadá přesně jako Dam Ryung, ale jeho osobnost je úplně jiná. Joon-jae není čestný a spravedlivý, je spíše přesný opak.

   Zaujal mě také snímek Lord of the Flies o 24 mladých studentech vojenské akademie, jejichž letadlo havarovalo nedaleko neobydleného ostrova v Pacifiku. Chlapci zvolí jako svého vůdce Ralpha, který pevně věří, že když budou udržovat oheň na kopci jako signál, někdo je dříve nebo později přijde zachránit. Na druhé straně tu je Jack, který věří, že jsou dočista opuštěni a musí se začít přizpůsobovat životu na ostrovu a žít divočejším a primitivnějším životem.

   Od W ukryciu jsem očekávala typický válečný film, dostala jsem ale něco docela jiného. Během druhé světové války ukrývá Janin otec v podzemní místnůstce jejich domu Ester, mladou Židovku. Po zatčení svého otce se Janina o Ester stará sama a ty dvě se velmi sblíží. Janina se do Ester zamiluje a začne být poněkud majetnická. Když to začne vypadat, že válka brzy skončí, Janina se začne strachovat, že Ester brzy odejde.

Winter in Wartime
(tumblr.com)

   Předposledním filmem tohoto měsíce je The Girl Who Leapt Through Time. Makoto Konno ráda hraje baseball a žije se svými rodiči a mladší sestrou v Tokiu. Jednoho dne objeví v jedné učebně ve třídě na tabuli podivnou zprávu a když třídu opuští, podaří se jí zakopnout a spadnout na cosi co vzdáleně připomíná vlašský ořech. Po nějakou dobu vše vypadá jako obvykle. To ale jen do té doby, než Makoto zjistí, že brzdy na jejím kole nefungují a ona se řítí přímo před vlak cestující v plné rychlosti. Makoto ze strachu zavře oči a když je znovu otevře jede na svém kole skrz město přesně jako chvíli před tím než dorazila k přejezdu. To že se vrací zpět v čase jí dojde až když se v čase vrátí zpět poté, co jí její sestra snědla oblíbený puding.

   Jako poslední tu mám snímek Tomorrowland. Casey Newton se noc za nocí plíží k opuštěné startovaní plošině NASA, která má být zdemolována.To ale Casey nemůže dopustit. Po jedné takové nepodařené výpravě je odvezena na policejní stanici a zatčena do té doby, než si pro ní přijde její otec. Když jí dávají zpět její majetek, je mezi jejími věcmi také malá věcička, kterou předtím nikdy neviděla. Když se jí dotne, uvidí rozlehlé pole a v dáli město, které vypadá jak z budoucnosti. Když se pokusí dojít k onomu městu, narazí na zeď stanice. Vydá se tedy později na pole a ono město, které definitivně vypadá jako z budoucnosti, navštíví. V ten moment se rozhodně a této malé věcičce zjistit co nejvíce.

Žádné komentáře:

Okomentovat