{ text-align:center; }

pondělí 9. ledna 2017

[Doporučuji: Filmy a seriály] Prosinec

   Je tu nový měsíc a také nový seznam filmů a seriálů, které stojí za shlédnutí. Děti konečně šli minulou středu zpátky do školy a tak zase nějaký volný čas během dne.

   Jako první tu mám animovaný snímek studia Ghibli Kiki's delivery service. Kiki, stejně jako všechny ostatní třináctileté čarodějky, je vyslána do světa. Kiki se usadí v přístavním městečku jménem Koriko. Ve městě se spřátelí s Osono, která vlastní pekárnu a nechá u sebe Kiki bydlet za nějakou drobnou pomoc a za donášku, jelikož Kiki s jejím koštětem jsou daleko rychlejší než kterýkoliv jiný způsob roznášky.   Dále tu mám jihokorejský akční film The Technicians. Ji-hyeok je geniální padělatel a jde mu to s trezory. Se svým partnerem Goo-in se soustředí na šperky a starožitnosti. To se změní, když do jejich týmu přibude geniální hacker Jong-bae. Společně se tato trojice rozhodne ukrást 150 bilionů wonů, které jsou ukryté v Incheonské celnici.

The Secret world of Arietty

   Mám tu také válečný snímek Chlapec v pruhovaném pyžamu. Brunovi je osm let a žije v Berlíně. Ale jeho otec (nacistický důstojník) je povýšen a tak se musí přestěhovat na venkov, i když se mu vůbec nechce. Jeho starší sestra si s ním hrát nechce a žádné jiné děti v okolí nejsou. Jen ty v táboře za plotem v pruhovaných pyžamech. I když má zakázáno se k plotu přiblížit, Bruno neposlechne a spřátelí se se stejně starým chlapcem z tábora.

   Dnes také chci představit taiwanský seriál A Game about love. Ke Luo je malíř. On a jeho blízký kamarád Qi Xiang uklízeli po Ke Luovo oslavě v jeho studiu, jelikož se mu konečně dostalo uznání veřejnosti a omylem zvrhli vázu tak trochu vytvořili touto nehodou menší požár. Oheň se jim podaří uhasit celkem rychle, ale obvody, které ovládají dveře jsou zničené a tak jim nezbývá než počkat na pomoc zvenčí. K jejich štěstí Dou Li, která pracuje v kanceláři přes ulici měla přesčas a oheň viděla. Dou Li zavolá policii a komunikuje s mladíky než pomoc dorazí. Jakmile je policie na místě, vydá se na cestu domů. Ke Luo a Qi Xiang tedy nemají ani tušení jak jejich zachránce vypadá, ale Ke Luo je rozhodnut ji najít.

   The Girl king je biografický snímek o Kristýně švédské. Kristýna nastoupila na trůn ve věku pouhých šesti let. Po smrti svého otce byla vychována jako následník trůnu: naučena několik jazyků, umění šermu a politiky a mnohé další. Vychována učenci a státníky, než se stala ve věku šestnácti let oficiální královnou Švédska, její chování více připomínalo muže než ženu. Nová královna, která nastoupila na trůn během Třicetileté války, touží po míru, což se armádě příliš nelíbí.  Také se tak úplně necítí být protestantem. Kristýna tíhne více ke katolicismu a velmi obdivuje filosofa Descarta. Také preferuje mužské oblečení a na první pohled se zamiluje do snoubenky jednoho urozeného pána. A odmítá se oženit a porodit dědice.

War and peace

   Nebyla bych to já, pokud by zde byl jen jeden animovaný film. Rebelku už snad všichni viděli, ale i tak jí sem zahrnu. Kdesi ve skotské vysočině žila byla impulsivní a tvrdohlavá princezna Merida. Merida, stejně jako mnohé jiné dívky jejího věku, nevychází zrovna dobře se svou matkou. Královna chce svou dceru vychovat jako dámu, která zná protokol, kdežto Merida by raději trávila celé dny lezením po skalách a lukostřelbou. Po hádce s matkou uteče do lesa, kde narazí na chatrč podivné čarodějnice. Čarodějnice jí dá borůvkový koláč s tím, že jestli chce změnit svou matku, koláč to pro ní může udělat. Jenže místo toho, aby se změnila královnina osobnost, koláč jí přemění na medvěda. Což by ani nemusel být tak velký problém, pokud by hrad nebyl plný mužských, kteří nenávidí medvědy.

   Reply 1988 je jihokorejský seriál, který se odehrává jak jinak než v roce 1988. Pětice kamarádů žije ve stejné ulici v severním Seoulu. Sung  Duk Seon je prostřední ze tří děti a jediná holka v partě. Neustále se hádá se svou starší sestrou a je v okolí známá kvůli svým špatným známkám. Kim Jung Hwan je sarkastický, má rád fotbal a na rozdíl od Duk Seon vychází se svým starším bratrem. Přes ulici bydlí Sung Sun Woo, který bydlí jen se svou matkou a mladší sestrou, má dobré známky a je velmi zodpovědný. Je tu také Ryu Dong Ryong, který nemá zas až tak dobré známky, ač je jeho otec učitel. A k jeho smůle učitel ve stejné škole kam on dochází. Jejich poslední kamarád už do školy nechodí, i když je stejného věku. Choi Taek je geniální hráč hry Go, který ale má problém s každodenními záležitostmi. Seriál sleduje jejich každodenní trable.

   Čínský film Aftershock začíná zemětřesením. Li Yuanni a její manžel uložili děti do postele a rozhodli se jít na chvíli ven. Dvojice a jejich dvojčata Fang Da a Fang Deng, chlapec a děvče, žijí v malém bytě ve městě Tangshan. Té osudné noci roku 1976, když přišlo zemětřesení její muž zemřel a zřítil se bytový dům, ve kterém žili. Ráno, když dorazila pomoc, děti našli, obě byly na živu. Jenže také byly obě uvězněné pod velkým kusem zdi. Je tu ještě jedna špatná zpráva. Pokud ten kus zdi nadzvednou, aby jedno dítě zachránili, to druhé bude s téměř sto procentní jistotou zamáčknuto a nepřežije. Yuanni je zoufalá a nedokáže se rozhodnout, až když na ní začali zachranáři naléhat, že se musí rychle rozhodnout, jinak to nepřežije ani jedno z dětí, rozhodně se pro chlapce. Jenže Fang Deng nezemřela. Když se probrala, ležela mezi těly zahynulých a její rodina nikde. Ze šoku neřekla ani slovo a tak všichni byly přesvědčeni, že je sirotek a poslali ji do dětského domova k adopci.

Love forecast

   Předposledním snímkem dneška je jihokorejský film My brilliant life. Dae Soo a Mi Ra byly oba jen sedmnáctiletí, když Mi Ra otěhotněla. I přesto byla dvojice ze svého prvorozeného dítěte velmi nadšená. Narodil se jim krásný chlapec A Reum, který je ale diagnostikován s Progerií, což je nemoc, kdy jedinec "velmi rychle stárne" a je vzácně někdo s tímto onemocněním žije déle než třináct let. A Reum se navzdory tomu dožil sedmnácti než to začalo být vážné.

   A jako poslední tu mám jeden britský film inspirovaný skutečným příběhem. Michael Edwards, více známý jako Eddie the Eagle, už od dětství snil o Olympijských hrách. Skusil snad všechny sporty, než to vzdal. Pak si ale uvědomil, že letní Olympijské hry nejsou jediné Olympijské hry. Jsou tu také ty zimní. A tak se dal na lyžování. Lyžování mu jde, ale olympijský tým ho odmítne. Eddie už se chystal to vzdát, když si uvědomil, že Velká Británie nemá žádného skokana na lyžích, takže jediné co musí udělat, aby se na Olympiádu dostal, je zúčastnit se závodu, i kdyby skončil úplně poslední. Nejprve trénuje sám, potom s pomocí a nakonec se mu povede skočit ze 70 metrového můstku celých 34 metrů a měl by tedy bát kvalifikovaný pro Hry. Jenže to se nelíbí britskému olympijskému výboru a ti na poslední chvíli změní pravidla. Aby byl atlet schopný skákat na lyžích na Olympiádě, musí v oficiálním závodu skočit alespoň 61 metrů. I přes to Eddie svůj sen o Olympiádě nevzdává.

Žádné komentáře:

Okomentovat