{ text-align:center; }

neděle 18. prosince 2016

[Doporučuji: Knihy] Eowyn Ivey - Dcera sněhu

   Další knihu, kterou tu pro Vás mám napsala aljašská spisovatelka Eowyn Ivey. Nejprve pracovala jako reportérka pro místní noviny a později po téměř deset let v nezávislém knihkupectví. Na Aljašce žije se svým manželem a dvěma dcerami. Svůj první román Dcera sněhu vydala v roce 2012.

(www.databazeknih.cz)

   Píše se rok 1920. Jack a Mabel, bezdětní manželé, koupí v naději na lepší zítřky půdu na Aljašce. Práce tam je těžká a osamělá. V momentu lehkomyslnosti při prvním sněhu postaví pár malou sněhulačku. Nic od toho neočekávali, takové věci se dějí jen v pohádkách. K jejich překvapení tam sněhulačka druhý den není a oni zahlédnou světlovlasé děvčátko a stopy vedoucí z místa, kde jejich sněhový výtvor stál. Děvče uvidí ještě několikrát, každý zvlášť, ale bojí se o tom jeden druhému zmínit ze strachu, že je to jen přelud podnícený touhou po dítěti, které se jim stále ještě nepodařilo počít.

"Člověk nemusí chápat zázraky, aby v ně věřil, a Mabel to vlastně obrátila naruby. Abyste uvěřili, musíte možná přestat hledat vysvětlení a místo toho tu malinkatou věc držet pevně v rukou, dokud můžete, než vám proteče jako voda mezi prsty."

   Knihu určitě doporučuji. Krásně popsaná aljašská příroda, záhadné děvče, které se přátelí s liškou a dojemný příběh a pohádkovým nádechem, stále ale uvěřitelný. Autorka má velmi vytříbený a čtivý styl psaní. Už je to delší dobu, co jsem tuto knihu četla, takže si nepamatuji, jestli mě něco zklamalo. Každopádně ale nebyl konec takový, jaký jsem jej očekávala.

Žádné komentáře:

Okomentovat