{ text-align:center; }

neděle 20. listopadu 2016

[Inspirace] Otome-kei

   Opět jeden z mých oblíbených módních stylů. Tento je poněkud více praktický pro každodenní nošení než mnohé jiné japonské pouliční styly. Otome-kei je dívčí a roztomilý styl, který se soustřeďuje na oblékání jako mladá dáma. Některé aspekty tohoto stylu jsou velmi podobné lolita módě, ale nemá ani z daleko tolik pravidel.

Ukázka velmi typického outfitu pro tento styl.
(tumblr.com)
(tumblr.com)

   Délka sukně by měla být přibližně v úrovni kolen se siluetou podobnou lolitě, ale není vyžadovaná spodnička. Oproti lolitě ale jsou i kalhoty v pořádku, pokud jsou elegantní a ženské. Mimo lolitě podobné oblečení je také časté vintage oblečení, nejlépe z období 30. až 60. let. Mnohé zdroje uvádí, že je v pořádku si obléknout cokoliv, pokud to jeto ženské a zároveň tak trochu roztomilé.

    Oblíbenými doplňky jsou nejrůznější klobouky, zejména barety. Různé stuhy a mašle jsou také populární. Nejpopulárnějšími potisky jsou nejrůznější roztomilé motivy (čokolády,sušenky, králíčci, etc.) a tartan. Přirozený make-up a malé množství pečlivě vybraných doplňků je také pro tento styl důležité. 
(tumblr.com)
(tumblr.com)

   Obléci si můžete téměř cokoliv, i tak je ale pár věcí, které se nehodí. Rozhodně se sluší vyměnit mikiny za svetry a kardigany a zimní bundy za elegantní kabáty. Botasky či jiné sportovní boty také nejsou zrovna to pravé.

Žádné komentáře:

Okomentovat