{ text-align:center; }

úterý 15. listopadu 2016

[Doporučuji: Filmy a seriály] Listopad

   Pomalu ale jistě se blíží Vánoce a také konec roku. V Londýně to ale ještě pořád vypadá jako začátek podzimu, až na ty nízké teploty a vánoční výzdobu v ulicích. Ale teď už k filmům.

   Jako první tu mám jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů a to animovaný film Howl moving castle (česky Zámek v oblacích). Hlavní hrdinkou tohoto filmu je mladá Sofie, která sice není nejhezčí děvče na světě, ale zato má velmi dobré srdce. Jednoho dne potká všem známého kouzelníka Howla a ten samý den večer se dostaví do kloboučnictví, kde pracuje, někdo jiný, kdo ale také ví, jak použít magii. Zlomyslná Čarodějnice z Pustin promění Sofiina stařenku. Sofie nechce působit potíže a tak se vydá na cestu. Po chvíli putování potká chodící dům a ten jí nechá vejít. Když se ráno probudí, zjistí, že patří nikomu jinému než kouzelníku Howlovi.   Jako druhý tu mám jihokorejskou romantickou komedii My PS partner. Yoon-jung nějakou dobu neviděla svého přítele, který je momentálně zaneprázdněn prací a tak se rozhodně mu zavolat a jako překvapení s mít sex po telefonu. Všechno ale nejde podle plánu. Yoon-jung ztratila mobil a koupila si nový a nemá ještě uložené žádné kontakty. A tak se stane, že omylem vytočí špatné číslo a má sex po telefonu s někým, koho v životě nepotkala. A tím jedním telefonátem to neskončilo. Ti dva totiž zjistili, že je daleko jednodušší se svěřit se svými problémy naprostému cizinci, než někomu, koho znají.

Princess Arete
   Pro změnu tu mám jeden americký. Hlavním hrdinou filmu Horns je Ig Perish, který byl šťastný a žil až do nedávna život, jaký by si mnozí z nás přáli. Pak mu ale náhle jednoho dne jeho přítelky řekla, že se rozchází a druhý den byla nalezená znásilněná a zavražděná. Ig je první člověk, kterého všichni podezírají. Jako mnoho jiných zoufalých lidí, i on se uchýlí k alkoholu. Ráno nejen, že má kocovinu, ale také mu na hlavě vyrostli rohy. Jako každý jiný racionálně myslící člověk se Ig sebere a zajde k doktoru, jelikož nemá ponětí, co to je. Tam zjistí, že ty rohy nutkají lidi mu říct jejich temná přání a odhalují to špatné v nich a rozhodně se to použít k nalezení vraha své přítelkyně.

   Schindlerův seznam je velmi silný film plný emocí a rozhodně je jeden z těch, které by člověk ve svém životě měl vidět. Oskar Schindler ve válečném Polsku zaměstnal ve své továrně na zbraně 1100 židovských pracovníků, jelikož v té době Židé pracovali téměř zadarmo. Časem to ale nebyly jen Židé, byly to jeho Židé a jedno co to stálo, nikoho nenechal mu je vzít.

   Mám tu ještě jednu jihokorejskou komedii. Secretly, greatly je akční komedie o severokorejských špionech, kteří měli za úkol infiltrovat Seoul. Naším hlavním hrdinou je Poručík Won Ryu Hwan, který ale na jihu vystupuje pod jménem Bang Dong-gu a chová se jako mentálně zaostalý špindíra. Má pod sebou dva další špiony, jeden se vydává za začínajícího zpěváka a druhý středoškoláka. Den po dni dělají vše, aby je nikdo nepodezíral a čekají na rozkazy. Rozkazy nepřichází, oni se pomalu začínají sžívat se svým okolím a začínají přemýšlet, jestli jejich vláda je tak bezchybná, jak si mysleli, že je,

The Little house
   Určitě tu také musím zmínit americký sci-fi snímek Já, robot. V blízké budoucnosti jsou roboti něčím naprosto všedním. To ale neznamená, že je musíte mít rádi. Detektiv Del Spooner se k jednomu dobrovolně nepřiblíží, pokud nemusí. Jenže po smrti jeho přítele doktora Hogenmillera, o které si je Del naprosto jistý, že to nebyla sebevražda, mu nezbude nic jiného než s jedním spolupracovat.

   Další romantická komedie, kterou tu dnes mám je tentokrát z Číny. Hlavní hrdinkou filmu One night surprise je Michelle. Michelle měla na své narozeninové párty poněkud více drinků, než je zdravé a tak není žádné překvapení, když si z onoho večera moc nepamatuje. Jenže o měsíc později zjistí, že je těhotná a jediná možnost je, že se to stalo na její oslavě. Jenže kdo je otec jejího dítěte? Michelle zúží seznam na čtyři kandidáty a je pevně rozhodnutá zjistit, který z nich to je.

War and Peace

   Pro mou lásku k animovaným filmům sem zařadím ještě Jak vycvičit draka. V severské vikingské vesnici, na kterou neustále útočí draci jednomu nezbude než být drsňák. Tedy až na Škyťáka, syna náčelníka vesnice. Jelikož není silný ani obratný, rozhodně se použít mozek a povede se mu polapit jednoho z draků. Jenže to není žádný hrdina a tak se rozhodně k drakovi přiblížit pomalu a zjistí, že oni vlastně nejsou tak strašlivý, jak celý život věřil.

   Předposlední pro dnešek je jihokorejská komedie Code name: Jackal. Nemotorná nájemná vražedkyně Bong Min-jung je najatá, aby zabila populárního mladého herce Choi Hyuna. Shodou náhod se Choi Hyun ubytoval v hotelu, který sleduje policie kvůli známému nájemnému vrahovi "Šakalovi", který by se tam měl ten večer taktéž objevit. Jak večer postupuje, svázaný Choi Hyun se snaží přesvědčit, že on není ten koho hledá a že by jej zabíjet neměla a také zjišťuje, že to byla jeho bývalá přítelkyně, kdo Min-jung poslal. Když se do toho všeho objeví sasaeng fanynka a skutečný "Šakal", Choi Hyun bude skutečně muset bojovat o holý život.

   A jako poslední tu mám taiwanský seriál Absolute boyfriend, který je natočený podle stejnojmenné mangy. Guan Xiaofei pracuje v kanceláři a je naprosto průměrná dívka. Po cestě z práce jednoho večera nalezne mobilní telefon a rozhodně se najít majitele. To se jí povede a onen majitel , velice podivínský prodejce, jí dá svou vizitku, kde je také web adresa a zvědavost Xiaofei nedá a rozhodne se to omrknout. Na stránce zjistí, že onen podivín pracuje pro firmu, která vyrábí roboty, jež mají sloužit jako náhražka za něčí drahou polovičku a jelikož zatím neměla příliš mnoho štěstí v lásce, rozhodně se to vyzkoušet. Přeci jen, pokud jej do měsíce vrátí, nemusí nic platit. Jenže věci nejdou úplně podle plánu.

1 komentář:

  1. Z těch filmů jsem viděla asi jen Já, robot :D mám ráda spíš tyhle typy filmů, scifi, akční, fantasy, distopické etc

    OdpovědětVymazat