{ text-align:center; }

sobota 8. října 2016

[Doporučuji: Filmy a seriály] Říjen

   Je tu říjen. Zima už se blíží. V Londýně je zatím sníh v nedohlednu, většinu času je slunečno. Ale mám tu pro Vás další desítku filmů, tak snad pro Vás ty dlouhé zimní večery  nebudou příliš dlouhé.

   Jako první tu mám jeden z mých nejoblíbenějších filmů. I když upřímně knížku mám ještě raději. Jedná se o film Interview s upírem. Film i kniha stále patří u mě mezi top 3 díla s upíří tématikou. Mladý Louis žije se svou rodinou, bohatšími plantážníky, v New Orleans. Jednoho večera ale potká Lestata, který mu učaruje a nakonec jej přemění i na jednoho z jeho vlastního druhu - upíra. Společně pak nějaký čas žijí, nic ale není na věky.

   Od upírů si odskočíme k lidem, kteří ale nejsou o nic méně děsiví. S korejským seriálem Hello moster, nebo také I remember you, nahlédneme do mysli sériového vraha. Lee Hyun studoval a poté i pracoval v Americe jako sestavovač zločineckých profilů a je v tomto oboru znám jako jeden z nejlepších. Po návratu Koree se připlete do vyšetřování vraždy. Vlastně se tam spíš tak trochu vecpe. Vražda totiž nápadně připomíná sérii vražd, které má na svědomí Lee Joon Young, který také zavraždil Lee Hyunova otce a unesl mladšího bratra.

Animovaný film Ojii-san no lamp.
(tumblr.com)

      Nebyla bych to já, kdyby tady nebyl alespoň jeden animovaný film. Tentokrát tu mám film Laputa os celosvětově známého studia Ghibli. Sheeta byla unesena Muskou, tajným agentem, který pracuje pro vládu. Když létající loď, na které cestují přepadnou piráti, využije situace a pokusí se uprchnout. Během tohoto pokusu uklouzne a zázrakem se k zemi spíše snese než spadne. Přistane v důlním městečku, kde jí najde mladík jménem Pazu. Klid ale netrvá dlouho. Sheeta totiž vlastní něco velmi cenného. Její přívěsek dokáže najít cestu k Laputě - ostrově plujícím v oblacích, který prý obsahuje neuvěřitelná bohatství a klíč k moci nad světem.

   Francouzské komedie bývají většinou na můj vkus příliš praštěné. Najdou se ale i výjimky. Jednou z nich je film Tajemství mumie. Adéle Blanc-sec chce dokázat, že i ženy mohou být reportérkami. Neváhá se proto vrhnout do jakéhokoliv dobrodružství. Jedním z nich je také objevení hrobky v Egyptě. U tohoto konkrétního dobrodružství má ale také jeden postranní úmysl. Doufá, že když objeví faraonova lékaře a požádá jednoho šíleného vědátora o pomoc, mohl by lékaře oživit a on by mohl pomoci její setře. Bohužel ale když vědátor ten svůj pokus zkoušel, Nějakou náhodou oživil pterodaktyla a ten teď terorizuje Paříž, takže je odsouzen k popravě. Adéle ale nemá v plánu nechat si tuto šanci proklouznout mezi prsty.

Going postal
(tumblr.com)

      Mám tu také korejskou komedii Twenty. Tento film je o třech kamarádech, kteří mají těsně před maturitou, ale pořád neví, co si počít až odmaturují ani jak vlastně být dospělí. Chi-ho, Dong-woo a Gyung-jae jsou přátelé už od začátku střední školy. Chi-ho má přítelkyni, ale neustále se otáčí za všemi ženami kolem. Navíc má bývá často poněkud líný. Dong-woo by se rád stal autorem mangy, ale kvůli špatné finanční situaci v rodině musí mát několik brigád najednou. Jediný z nich, kdo to dotáhl až na univerzitu je Gyoung-jae. Hochům se blíží dvacáté narozeniny a tak přemýšlí, jak tento mezník správně oslavit a co by vlastně měli stihnout před dvacítkou.

   Mám tu také jednu americkou komedii. Já jsem ty a ty jsi já je předvídatelný film a měla jsem za to, že se mi líbit nebude, ale příjemně překvapil. Nell a Woody jsou už od malička sousedi, ale kvůli sporu mezi rodinami se vždy nenáviděli. Woody je bordelář, o známky se moc nestará, ve škole je oblíbený a chodí s Breannou, dívkou snů snad poloviny školy. Nell oproti tomu je zakřiknutá šedá myška, která se soustředí na studium. Jednoho dne se ti oba probudí v těle toho druhého a budou muset spojit síly, aby dali věci zase do pořádku.

War and peace
(tumblr.com)

   A dnes tu mám ještě jeden animovaný film. When Marnie was there je příběhem 12 leté Anny Sasako. Anna je adoptovaná a moc dobře to ví. Její adoptivní rodiče jsou k ní velmi hodní, přesto ale Anna trpí i něčím dalším než jen astma. Často bývá zamyšlená, je velmi zakřiknutá a navíc do jisté míry trpí sociální fóbií. Po jednom větším astmatickém záchvatu jí pošle matka za známými na venkov. Tam Anna objeví tajemné sídlo a v něm žijící dívku. Marnie má všechno, co Anna vždycky chtěla a i přes se neustále cítí velmi opuštěně. Jak prázdniny ubíhají a děvčata se sbližují, začíná mít Anna pocit, že Marnie zná mnohem déle než jenom tyto prázdniny,

   Taiwanský romantický seriál Corner with love si taky určitě nenechte ujít. Na jedné straně tu máme Xin Lei, jejíž rodiče jsou bohatí obchodníci a tak si v životě neprošla snad jedinou těžkostí. Má krásného a milého snoubence a svou nejlepší kamarádku. Její život je snad dokonalý. To ovšem jen do té doby, než autem srazí z kola umělce, který se neúspěšně pokusil o kariéru v Šanghaji, ale místo toho byl okraden a musí teď pracovat jako kuchař. O něco později potká toho samého umělce, když se zastaví v restauraci, kde pracuje a chce,aby jí někdo naučit připravit ústřicovou omeletu, kterou by moc ráda vlastnoručně připravila pro svého snoubence. Když ale její rodiče zbankrotují, není to snoubenec, kdo jí pomůže, ale onen umělec, se kterým ze začátku vůbec nevcházela.

Love forecast
(tumblr.com)

   The Age od Adeline je také, stejně jako ten další americký film zmíněný v tomto článku, poněkud předvídatelný a téma je ohrané, i tak se mi ale film moc líbil (až na pár scén). Adeline není ani třicet let, když havaruje se svým autem a myslí si, že to je konec. Ale není. Je to přesně naopak. V ten den Adeline nějakým způsobem přestala stárnout. Ze začátku všechno vypadá normálně, ale pak její přátele začínají stárnout a ptají se jí na tajemství jejího mládí a postupem času začne i její vlastní dcera vypadat starší než ona sama. A tak začne Adeline cestovat, jednou za čas má nějaký ten vztah, i když ví, že by to nikdy nevyšlo. Když potká Ellise, myslí si, že může zase na chvíli být šťastná, jenže pak zjistí, že jeho otec je muž, kterého potkala kdysi dávno při svém pobytu v Anglii a že si jí velmi dobře pamatuje.

   Jako poslední tu mám pro dnešek film Květy války. Už podle názvu je jasné, že se nebude jednat o veselý film. V roce 1937 během čínsko-japonské války se John Miller uchýlí za ochranné zdi katedrály. V katedrále se také schovávají její původní obyvatelé, skupina školaček a chlapec, která pomáhal knězi vést kostel. Kvůli knězi vlastně John přišel. Jeho práce je připravovat mrtvé, aby dobře vypadali v rakvích. Bohužel toho z kněze moc nezbylo a japonská armáda se blíží. A skupina kurtizán se dožaduje skrýše,

Žádné komentáře:

Okomentovat