{ text-align:center; }

čtvrtek 1. září 2016

[Inspirace] Dolly-kei

   Už je to skoro měsíc, co tu naposledy byl nějaký inspirační článek. A i tentokrát je to jeden z japonských pouličních módních stylů. Tentokrát jeden přímo pro mě, jelikož se jedná o styl inspirovaný evropským folklorem, pohádkami, vintage oblečením, etc.

   Dolly-kei není veselý a barevný styl. Barvami se ladí spíše do tmava. Tento styl vznikl směsicí vintage oblečení, evropského folkloru, cikánského oblečení, viktoriánské módy, goth módy a oblečení a doplňků inspirovaného pohádkami, zejména těmi bratří Grimmů.

(tumblr.com)
(dollykei.tumblr.com)
   Některé ostatní japonské pouliční styly mají celkem přísná pravidla (viz lolita), tento jich ale naopak moc nemá. Určitě jsou důležité vrstvy a tak nějak zachytit tu esenci, což lze dosáhnout inspirací výše zmíněných.

   Barvy sice převažují tmavé, ale určitě se najdou i světlé outfity. Ty jsou převážně inspirovány folklorem nebo vintage oblečení. Oblečení málokdy bývá jednobarevné. Vzory jsou jedním z typických znaků, nejčastěji pak květinový vzor. Časté jsou také výšivky, tapisérie, krajky a kožešiny. Jako doplňky se hodí nejen květiny (ať už živé nebo umělé či látkové), ale i nejrůznější starodávné nebo starodávně vypadající šperky, vintage hračky,ale také nejrůznější náboženské symboly a kosti (jsem si jistá, že to nemusí být skutečné kosti). Velmi oblíbené jsou nejrůznější punčochy, ať už jednobarevné nebo se zajímavým vzorem.

Nejznámější značkou dolly-kei je Grimoire,
která je také tvůrcem těchto šatů.
(tumblr.com)
(dollykei.tumblr.com)


   V tomto stylu jsou doma vyrobené doplňky a doma šité oblečení hodně podporovány. I když jsou značky, které šijí oblečení v tomto stylu, daleko více jsou oceňovány jedinečné kousky. U vlasů převažují přírodní odstíny a účesy zůstávají jednoduché. Make-up také bývá minimální. Nejčastější jsou zvýrazněné řasy a nanesená tvářenka, ale málokdo překračuje tuto mez. Kromě oblečení jsou nejdůležitější součástí tohoto stylu doplňky. U bot nejsou také žádná pravidla tak dlouho, dokud ladí s oblečením. Časté jsou vintage boty, lakýrky, mary jane,apod.

Žádné komentáře:

Okomentovat