{ text-align:center; }

středa 21. září 2016

[Doporučuji: Filmy a seriály] Září

   Ze září jsou už víc jak dvě třetiny pryč a já ještě pořád neviděla mého host-fathera. Tenhle týden by měl konečně dorazit, ale vždycky se prý zdržuje tak tři až čtyři dny. Ale nějaké filmy jsem viděla a tak pro Vás mám další desítku těch, které bych Vám ráda doporučila.

   Začneme korejským seriálem Take care of young lady. Kang Hye Na je bohatá a rozmazlená. Žije v sídle podobném paláci se svými sluhy a dědečkem. Je zvyklá, že všechno se dá vyřešit penězi. Když ale kvůli ní Seo Dong Chan nabourá auto, které patří jeho zaměstnavateli, nechce peníze. Místo toho jí sleduje celou cestu domů, dostane se skrz její ochranku a snaží se jí donutit se omluvit. Hye Na odmítá. Do toho ale vstoupí její dědeček, kterému Dong Chan přijde velice schopný a zaměstná jej jako Hye Nina bodyguarda.

   Čas si určitě udělejte i na ne tolik známý japonský animovaný film A Letter to Momo. Po smrti otce se Momo sesvou matkou přestěhuje z rušného Tokia na ostrov Seto. Momo má dopis, který její otec začal a nikdy nedokončil. Na papíru stálo jen "Drahá Momo," a to bylo vše. Momo opravdu hodně touží vědět, co její otec chtěl napsat. Momo schází její rodné město a na ostrově zatím nemá žádné přátele a tak začne prohledávat půdu. Tam také najde starou knihu o goblinech. Během deště o něco později skrz střechu prosáknou tři kapky a dopadnou na knihu. Z těchto třech kapek se stanou goblinové. Momo se jich nejprve bojí, ale pak zjistí, že nejsou tak úplně nepřátelští a že jsou to oni, kdo v sousedství krade zeleninu.

Princess Arette.
(tumblr.com)

   Kdo už někdy předtím zavítal na tento blog určitě ví, jak moc miluji kostýmní dramata. Na začátku tohoto roku vyšel krátký kostýmní seriál War & peace na motivy stejnojmenné  knihy od Lva Dostojevského. Rusko roku 1805. Pierre Bezukhov, mladý obdivovatel Napoleona a idealista se stane dědicem kníže Bezukhova, i když není jeho manželským synem. Jeho dobrý přítelkyně Natasha Roztova sní o momentu, kdy se v jejím životě objeví muž, do kterého se na první pohled zaminuje. Pierrův nejlepší přítel Andrei Bolkonsky přišel o ženu při porodu a je znechucen životem vyšších vrstev a hledá nový smysl svého života. Jejich životy se ale drasticky změní po vpádu Napoleona do Ruska.

   Od války (a míru) si odpočneme s dalším animovaným filmem. Hlavním hrdinou Legendární party je Jack Frost. Víla Zuběnka, Sandman, Santa a Velikonoční zajíček spojili své síly proti "Bubákovi", ale stejně na něj nestačí. Rozhodnou se tedy požádat Jacka o pomoc. Jenže tomu se dopomáhání moc nechce. Navíc na něj stejně nikdo nevěří. 

   Existují spekulace, že divadelní hry William Shakespeara vůbec Shakespear nenapsal. Film Anonym vypráví jednu z verzí, jak to asi mohlo být. Co když Shakespeare ani vůbec neuměl psát, co když jakýsi padlý šlechtic prostě potřeboval někoho, jelikož nemohl hry uvést pod vlastním jménem?

The Crossing.
(tumblr.com)

   Pro zasmání tu pro Vás mám čínskou komedii One night in Supermarket. Li Junwei a Tang Xiaolin pracují společně přes noc v malém supermarketu. Junwei je velmi stydlivý a je do Xiaolin už nějakou dobu zamilovaný. V obchodě se nic moc neděje, ovšem jen do té doby, než přijde muž se zbraní s tím, že chce vidět jejich manažera. Koupil si totiž v tomto obchodě loterijní lístek, ale kvůli chybě prodejny nedostal ani korunu. On a jeho partner sváží oba prodavače, zavolají manažerce a čekají na ní. Manažerka dorazí a začne vyjednávání. Všechno jde hladce, do té doby, než do prodejny přijde další zloděj.

   Jako další tu mám mou oblíbenou českou pohádku Král sokolů. Čtrnáctiletý Tomáš se po smrti svého otce vydá na dvůr pána Baladora žádat o práci. Tam se seznámí s jeho dcerou Forminou, se kterou se i hned spřátelí. Také se ale připlete do cesty Iverovi, který touží po pozici královského sokolníka a musí se dát na útěk.V lesích narazí na původního sokolníka Vagana a později také na Osrika, mladého snoubence princezny Forminy, kterého Iver unesl, jelikož se chtěl Baladorovi pomstít za to, že jej neuznal jako královského sokolníka.

   Mám tu i jeden válečný film Zátah. 16. července 1942 proběhla ve Francii největší razie v historii lidstva. Více než třináct tisíc židů bylo sebráno a shromážděno v pařížské cyklistické aréně. Mezi nimi také rodina Wiesmanova s jejich dva synové. Po celých pět dní se Židé tísní v nedostačujícím prostoru, bez vody, jídla a lékařské péče. Po pěti dnech konečně dorazí lékaři a s nimi i zdravotní sestra Anette Monod, kterou velmi šokuje, čím vším si tito lidé museli projít.

Rebelka
(tumblr.com)

   Předposledním pro dnešek je čínský film In love we trust. Mei Zhu a Xiao Lu se rozvedli a oba už mají svého vlastního partnera. Jejich dcera Hehe žije s Mei Zhu a jejím druhým manželem Xie Huaicai. Všichni jsou šťastní, ovšem jen do té doby, než je Hehe diagnostikována s Leukémií a ani jeden z rodičů nemůže být dárcem. Nejlepší by bylo, kdyby Hehe měla sourozence. Mei Zhu je zoufalá a tak se snaží přinutit svého bývalého manžela, aby s ní měl ještě jedno dítě.

   Jako poslední tu mám Spirited away, česky Cesta do Fantazie. Chihiro a její rodiče jsou na cestě autem do nového domu, když se ztratí. Lesní cesta, po které se vydali končí u tunelu. Chihiro se bojí, ale její rodiče trvají na tom, že to musí prozkoumat. Všichni tři se tak ocitnou na místě, které vypadá jako opuštěný zábavní park. Chihiro ale velmi rychle zjistí, že to je něco úplně jiného než zábavní park. Její rodiče si nabídli z jídla, které bylo určeno bohům a proměnili se na prasata a ona sama začíná průhlednět. Naštěstí je tam Haku, který jí je z nějakého důvodu velmi povědomí a který jí pomůže získat práci v lázních, aby mohla přijít na to, jak zachránit své rodiče.

2 komentáře:

 1. Dopis pro Momo dávají i s českým dabingem. Jednou jsem to viděla v televizi. Film anonym dávali v televizi tento týden, jaká náhoda :D ale tolik mě to nezaujalo, nevím proč.
  Miyazakiho Cesta do fantazie je kouzelná, ale od něj mám nejradši Naušiku z Větrného údolí :)
  Pohádka Král sokolů jsem nikdy neviděla celou, přijde mi osobně nezáživná.
  Zkusím některé ty korejské tvorby, vždycky mě u některých zaujme příběh, ale nikdy se k tomu nedostanu.
  Krásný a zajímavý výběr :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nausiku jsem viděla nedávno a je to opravdu dobrý film. Škoda, že není zas až tak známý jako třeba Princezna Momonoke.

   Vymazat