{ text-align:center; }

čtvrtek 11. srpna 2016

[Inspirace] Fairy-kei

   Jelikož je tu léto, dáme si pro tentokrát jeden velmi barevný styl. Fairy-kei je jeden z japonských pouličních stylů, a i když by se podle názvu mělo jednat o styl, který má něco společného s vílami, není to tak. V tomto stylu jsou důležité barvy. Pastelové barvy. A ve velkém množství.

(tumblr.com)   Partelové oblečení, ale i pastelové doplňky,make-up a pastelově zbarvené vlasy či paruky. To je fairy-kei. To vše pěkně sladěno, popřípadě s roztomilým potiskem. Časté potisky a doplňky jsou také ty s tématikou dětských kreslených pořadů z osmdesátých a devadesátých let jako My little pony, Jahůdka nebo Starostliví medvídci. Časté jsou také duhově zbarvené kousky, tylové sukně a puntíky.

(ffffound.com)

   Tento styl vznikl kombinací vintage oblečení v pestrých a duhových barvách a inspirací panenkou Barbie a dívčími postavami z mangy, anime a animáků z osmdesátých let. Pokud tedy hledáte nějakou inspiraci a chtěli byste se oblékat tímto stylem, toto jsou nejlepší zdroje, kde ji hledat.

   Dále jsou důležité mašle. Látky jsou v celku hodně lehké a velmi oblíbený je tyl a další poloprůhledné až průhledné svršky. Ty jsou samozřejmě oblékané přes něco neprůhledného. Neonové barvy také nejsou od věci. Střih oblečení, ale i boty, bývají inspirované osmdesátými léty.

(yayfairykei.tumblr.com)

   Nevíte,co za doplňky? Plyšáci, cokoliv, co vypadá dětsky, ale ne kýčovitě (i když i ten kýč se občas dá) a hlavně něco roztomilého a barevného. Make-up je také barevný, i když nemusí nutně být pastelový. Barevné kamínky a samolepky mohou Váš make-up také pěkně dotvořit. Máte obyčejné pastelové tričko a nejste si jisti, jestli to pro tento styl není málo? Tak na lem našijte krajku a je hotovo!

Přiznávám, že tento styl určitě není pro každého. Obzvláště v naší malé zemičce, kde se lidé rádi oblékají nenápadně. Určitě ale neuškodí se tímto stylem nechat okouzlit a obohatit si šatník pár pastelovými kousky. Jednou za čas člověku prospěje na sebe hodit trochu více veselých barev.

Žádné komentáře:

Okomentovat