{ text-align:center; }

úterý 2. srpna 2016

[Doporučuji: Filmy a seriály] Srpen

   Včera začal srpen. Ten čas letí poslední dobou nějak rychle. A jelikož je tu nový měsíc, je tu také nový seznam filmů a seriálů, které doporučuji.

   Jako první tu mám ne příliš veselý korejský film Bicycle looking for a whale. Hlavními hrdiny jsou dva sirotci, kteří žijí sami v malém městečku, Eun-cheol a jeho mladší sestra Eun-ha. Eun-ha má ráda velryby. Celý den nemluví o ničem jiném a tak aby ztichla, slíbí jí Eun-cheol, že jí vezme k moři a budou pozorovat velryby, i když nemá nikdy v úmyslu to udělat. To se změní, když si jeho mladší sestra začne stěžovat na bolesti hlavy a vyjde najevo, že postupně ztrácí čas. Eun-cheol jí tedy posadí na kolo a společně se vydají pátrat po velrybách.   Pohádka bez příkras. I tak by se dal nazvat mírně horrorový film Tale of tales. V tomto filmu se vlastně proplétají tři různé příběhy a pohádkovými motivy. Jako první přijde na scénu královna Království temných lesů, která velmi touží po dítěti. Jednou nadějí je sníst srdce mořského draka uvařené pannou. Král je sice při lovení stvůry zabit, ale to královně nijak nebrání v radosti z toho, že konečně bude mít dítě. Tedy až do té doby, než zjistí, že kuchařka, která srdce uvařila, porodila na vlas stejného chlapce jako ona a ti dva jsou nerozluční. To se královně nelíbí a tak se rozhodne se toho druhého chlapce jakkoliv zbavit. Ve filmu se také vyskytuje obří blecha, stahování z kůže a princezna, která se neštítí zabít zlobra, když to je nutné.

Krátký film La Maison en petit cubes.
(tumblr.com)

   Britský film Napříč časem bych určitě nezařadila mezi nejlepší filmy, jaké jsem kdy viděla. Je to spíš takový ten film, které není dobrý, ale není ani úplně špatný a kamarádům bychom určitě nepřiznali, že se nám líbí. Jelikož je 2. světová válka, pošle matka Tollyho Oldknowa k jeho babičce do jejich rodinného sídla na Vánoce, zatímco pátrá po jakékoliv zmínce o svém manželovi, který bojuje kdesi v Evropě. Tolly hned první večer začne v domě vídat podivné lidi, které nikdo jiný nevidí. Podle jeho babičky jsou to duchové jeho dvě stě let zesnulých příbuzných.

   Jelikož za sebou mám rok v Anglii jako au-pair, zaujal mě film When Peking family meets aupair. Matka chce emigrovat do Ameriky, jelikož věří, že tam bude její dcera mít lepší budoucnost a tak přemluví manžela, aby si pořídili au-pair. A tak dostane Pi Pi  starší sestru z Kolumbie. Ta si chce s Pi Pi hrát venku a jít občas na zmrzlinu, což rozhodně její host-mother nepodporuje. Pi Pi smí jíst jen organické jídlo, musí mát všechno rozmixované nebo nakrájené na malinké kousíčky, nesmí si hrát venku, jelikož je to příliš nebezpečné, atd. Jenže když není doma, tak nevadí, když se jednou za čas nějaké pravidlo poruší, že? 

   Když už jsme předtím byly u té 2. světové války, mám tu také film Přežít s vlky. Sedmiletá belgická židovská dívenka Misha je odvezena venkov, aby se tam schovala pře nacisty. Její rodiče jí řekli, že se pro ní brzy vrátí. Misha mezitím tráví čas v domě ženy, která jí očividně nemá příliš v lásce a její jednou útěchou je manželé žijící na farmě, kam má za úkol jednou za čas dojít pro vejce a mléko. Bohužel si jí dvojice nemůže dovolit vzít k sobě. Misha se tedy rozhdne. Půjde na východ a rodiče si najde sama!

Japonský film The Little house.
(tumblr.com)

   Tento měsíc bych také ráda zmínila japonský seriál Last Cinderella. Hlavní hrdinkou je Sakura, které už táhne na čtyřicítku a je už to nějaký čas od jejího posledního rande. Jednoho dne dostane kadeřnictví, kde Sakura pracuje nového manažera a není to nikdo jiný než její dlouholetý kamarád Rintaro. Ti dva jsou si hodně blízcí, což se ale nelíbí stálé zákaznici Chiyoko, která má Rintaroa už nějakou dobu hodně ráda, a tak přemluví Sakuru, aby zkusila speed dating a pošle tam Hirota, aby Sakuru svedl. Kvůli tomu, že jako dítě Chiyoko zranil,je Hiroto ochotný pokračovat v této hře a snažit se držet Sakuru od Rintaroa. 

   Určitě nesmím zapomenout také na příběh norského mořeplavce ve filmu Kon-tiki. Thor Heyerdahl byl norský antropolog, který se velmi zajímal o Polynésii a mimo jiné také její osídlení. Byl si naprosto jist, že tam první lidé připluly z východu, tedy dnešního Peru, na vorech a za každou cenu to chtěl dokázat. Sehnal tedy peníze a dalších pět bláznů, kteří s ním byly ochotni tuto cestu podniknout a vydali se na cestu.

   Určitě bych tu měla zmínit i nějaký animovaný film. Pro tentokrát jsem zvolila Fuse: Memoirf of hunting girl. Hamaji je lovkyně žijící v horách. Lovit se naučila od dědečka, ale ten před nedávnem zemřel. Když tedy přišel dopis od jejího staršího bratra, ve kterém jí žádal, aby bydlela s ním ve městě, přijme. Ve městě žijí Fuse, stvoření, která jsou částečně lidé a částečně psy a která  se živí lidskými dušemi, Odměny za jejich zabití jsou vysoké a jelikož je Hamaji lovkyně, přemluví jí bratr, aby šli společně do toho. Hamaji ale rychle zjišťuje, že Fuse mají v sobě více lidskosti, než mnozí lidé.

Animovaný film Anastazia.
(tumblr.com)

   Předposledním filmem pro tento měsíc je film Horns. Ig Perrish byl šťastný. Měl dobré přátele, ženu svých snů a s ničím si nemusel dělat starosti. Pak se s ním ale jeho životní láska rozešla a brzy na to byla nalezena mrtvá. Naprostá většina lidí podezřívá Iga. Toho od té doby hodně bolí hlava a má na čele dvě bouličky, ze kterých později vylezou rohy. Spolu s nimi je Ig schopen vidět a slyšet to nejhorší, co v lidech je. 

   A posledním filmem pro dnešek je čínský film The Golden era. Tento film sleduje osudy Xiao Hong, nejvýznamnější spisovatelky 20. století v Číně. Od jejího dětství, přes ne úplně ideální vztah s Xiao Jun, který též byl velmi dobře známý v literárních kruzích té doby až po její smrt v pouhých jednatřiceti letech.

Žádné komentáře:

Okomentovat