{ text-align:center; }

středa 29. června 2016

[Doporučuji: Anime] Červen

   Miluji Asii a často se dívám na asijské filmy a seriály. Takže není zrovna šokující, když se přiznám, že občas shlédnu i nějaké to anime. Pokud jste anime neznalí a říkáte si, že je to jenom pro děti, musím Vás upozornit, že to vůbec není pravda. Jelikož anime nesleduji zas až tak často, bude ve článku uvedeno vždy jen pět z nich a asi nebude každý měsíc. Animované japonské filmy zařadím mezi doporučení s filmy, tyto články budou jen o seriálech.

Začneme něčím nevinným a hodícím se k létu a to krátkým seriálem Barakamon. Hlavním hrdinou je Seishu Handa. Tento mladý slavný kaligraf udělá tu chybu, že neunese kritiku a vrazí pěstí jednomu z nejváženějších lidí v kaligrafických kruzích. Jeho otec jej proto pošle pobýt na malém ostrově v Okinawě (jih Japonska) než se situace uklidní. Handa, který se narodil a vyrostl v Tokiu je mírně řečeno šokován vesnickým životem.


Anime Barakamon.
(tumblr.com)

   Další si dáme ze známějších a to všemi milované anime Chrono crusade. Pro změnu je hlavní postavou dívka. Rosette Christopher a její bratr Joshua žili poklidně v sirotčinci s ostatními dětmi po smrti svých rodičů. Joshua má sílu uzdravit lidi dotekem, sám je ale nemocný a často musí strávit celé dny v posteli. Rosette jej jednoho dne vytáhne na průzkum do lesa, kde se propadnou skrz zem do jakési podzemní krypty, kde objeví démona. Chrono je mile překvapen, když mu sourozenci řeknou, že se o něj postarají a že se jej vůbec nebojí, i přes to, kým je. Nedlouho na to je její bratr unesen jiným démonem, jelikož je jedním z dvanácti apoštolů. Rosette tedy uzavře s Chronem smlouvu. Démoni nemohou používat své síly bez rohů, o které přišel a proto ta smlouva. Od té chvíle nosí Rosette hodinky, které odpočítávají, kolik času jí zbývá do smrti. Pokaždé, když Chrono použije své démoní síly, je to méně a méně. Jenže Rosette potřebuje jeho pomoc, aby dostalasvého bratra zpátky. To byl také jediný důvod, proč se nakonec přidala k Magdalénině řádu.

   A teď něco z historie. Anime Chouyaku hyakunin Issu: Uta koi sleduje v každé epizodě příběh jednoho ze známých japonských básníku z jedenáctého a dvanáctého století našeho letopočtu. Mezi jinými také Fujiwara no Teika, Ariwara no Narihira, císař Sadaakira nebo Ono no Komachi.

Anime Anohana.
(tumblr.com)

   Věděli jste, že Anna ze Zeleného domku má i japonskou verzi? Anime Akage no Anne je oproti animáku, na který jsem se jako dítě dívala mnohem věrnější knižní předloze. Sourozenci Marilla a Matthew Cuthbert chtěli adoptovat chlapce, aby jim mohl později pomoci na poli, jelikož už nejsou nejmladší a brzy na to nebudou sami stačit. Místo toho jim je omylem poslána Anna Shirley, upovídaná dívka s obrovskou fantazií, které nenávidí své zrzavé vlasy. Marilla nejprve chtěla Annu poslat zpět do sirotčince, ale nakonec se pro ně stala nepostradatelnou.

   Posledním dnešním anime je D-Gray man. Málokterou animovanou postavu jsem si oblíbila tak moc, jako Allana Walkera, hlavního hrdinu této série. Allanův svět je stejný jako u nás někdy na začátku 20. století, ovšem s tím rozdílem, že v jeho světě žije hrabě Millenium, který chodí po světě a nabízí lidem, že jim pomůže navrátit do života jejich mrtvé milované. To je pravda, ale je tam háček. Ti navrácení do života jsou jeho loutkami a jsou donuceni zabít ty, kteří je přivolali na svět a vzít na sebe jejich podobu. Těmto "tvorům" se říká akuma (démon japonsky) a mají jen jediný cíl v životě - zabíjet. Proto je tu Černý řád a jeho exorcitsé, kteří hledají kousky Nevinnosti a s jejich pomocí akumy zabíjí. Allan se s jedním takovým kouskem již narodil a po smrti svého nevlastního otce se rozhodl  použít svojí Nevinnost pro vyšší dobro a stát se exorcistou.

Žádné komentáře:

Okomentovat